Po dvou marných pokusech o návrat mezi elitu letos tým z Edenu nebude patřit mezi hlavní aspiranty na baráž, ale oproti minulé sezoně se výrazně posílil, zejména v ofenzivě a do nové sezony jde v tichosti a skromně. Ovšem s o to větší silou o sobě může dávat vědět.

Vedení loni vyhlásilo úsporný režim

„Já ten tlak nevnímal, i když smíření s tím, že spadnete, je opravdu velmi těžké. První rok se dělalo vše pro to, abychom se rychle vrátili, ale to se nepodařilo. Teď prostě půjdeme zápas od zápasu. A je pravda, že tlak od veřejnosti teď ve třetí sezoně od sestupu není až takový,“ říká šéf klubu Vladimír Pitter.

Každý fanoušek má určitě ještě v živé paměti události z loňského podzimu, kdy vedení klubu vyhlásilo úsporný režim a pustilo do ostatních klubů deset největších opor. Něco podobného už nehrozí.

Slávisté se opírali o kvalitní obranu 

„Nebylo to tehdy vůbec příjemné, ale od začátku jsem byl přesvědčený o tom, že prognózy o nedohrání sezony se nenaplní. Díky trenérovi, realizačnímu týmu i hráčům jsme všechny přesvědčili, že to byl rozumný krok, a dostali jsme se mezi čtyři nejlepší týmy,“ dodává Pitter. „A i díky tomu, že jsme ukázali, že Slavia jede dál, jsme obnovili spolupráci se všemi partnery a přilákali i nové,“ těší jej.

V předchozích sezonách se slávisté opírali hlavně o kvalitní obranu, což by mělo platit i tentokrát, ale výrazného posílení se konečně dočkala i útočná fáze. Větší počet nastřílených gólů se bude čekat hlavně od dvou posil z nejlepší desítky kanadského bodování loňské sezony Doležala z Ústí nad Labem a Krejčíka z Prostějova.

„Očekáváme zvýšení produktivity, ale nejen od nich, přišla k nám řada dalších kvalitních hráčů. Přístup kluků v tréninku mě hodně potěšil a všichni už se těší na první zápas. Parta je výborná a má skvělého týmového ducha, to je hodně důležité,“ dodává trenér Milan Razým. Na zimním stadionu v Edenu se mantinely poprvé v nové sezoně rozduní již dnes, od 17.30 přivítají slávisté soupeře z Havířova.