Hokejisté Slavie dostali varování v podobě pádu na samé dno tabulky a v posledních týdnech mají jejich výkonu viditelně vzestupnou tendenci. V Edenu se o tom přesvědčila i Poruba. Vedoucí tým Chance ligy nedokázal vstřelit ani jeden gól. Ten jediný si těsně před první sirénou připsal povedenou dělovkou Strnad.

"Do první komerční pauzy to vypadalo, že jsme přijeli my autobusem a hraje se v Porubě, protože soupeř byl jasně lepší. Pak jsme se trošku zklidnili a pomohl nám první gól. Ve druhé třetině jsme tam měli nějaké šance a mohli zvýšit na 2:0, ale Poruba také hrozila. Ve třetí třetině Poruba dobývala naši branku a my bránili. Ukázal se charakter a taková vůle toho týmu. Jsem na něj pyšný. Jinak jsem rád, že máme z tohohle týdne ze tří zápasů šest bodů a dvakrát jsme udrželi čisté konto," těšilo kouče Slavie Aleše Tottera.

Na porubské straně bylo pochopitelně zklamání. Jasný král základní části vyhrál z posledních osmi zápasů za tři body pouze dva. Přesto má ale na čele tabulky veliký náskok.

"My jsme jako Jánošík. Darujeme body týmům z horší části tabulky. Jinak nás postihlo to, co na začátku sezony Vsetín. Máme v novém roce hodně nemocných a zraněných hráčů a ti, co by měli dokazovat, že jsou plnohodnotnou náhradou, do toho ještě nedorostli. Takže bohužel," poznamenal kouč Jiří Režnar.

Slavia - Poruba 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branka: 20. Strnad (Všetečka, Klikorka). Rozhodčí: Valenta, Zeliska – Maňák, Sýkora. Vyloučení 3:4. Využití 1:0. Diváků: 1245.

Slavia: Hölsä – Žovinec, Klikorka, Hrdinka, Holý, Kajínek, Křepelka, Kremláček – Beran, Kulda, Guman – Průžek, Knotek, Strnad – Všetečka, Slavík, Brož – Půček, Kucharčík, Slavíček.

close info Zdroj: hokej.cz zoom_in