Slavia? Debakl od Vítkovic a zraněný Červenka

Praha – V 35. kole si odvezli body Ostravané za výhru 6:0, Sparta uspěla v Třinci.

27.12.2009

Slávistický gólman Milan HniličkaFoto: Foto: Deník/Lubomír Stehlík

Slávisté dokázali vstřelit za poslední dvě utkání jen jeden gól!

Za domácí poprvé doma nastoupil brankář Milan Hnilička, ale jeho premiéra před sešívanými fanoušky nevyšla podle představ. Odjel poražen jako v předchozím kole v Brně, tam inkasoval dvakrát.

V neděli na Slavii navíc během úvodní dvacetiminutovky odešel do šatny nejproduktivnější hráč soutěže – domácí Roman Červenka, kandidát na olympiádu. Na ledě se poté už neukázal, patrně kvůli pohmoždění lokte.

V 02 areně se neukázal ani další čekatel na Vancouver. Vítkovický brankář Jakub Štěpánek s týmem ani nepřijel, v týdnu byl nemocný.

Vítkovice vedly po první třetině 2:0. V polovině utkání měly minutu a půl výhodu přesilovky pěti proti třem, ale náskok nenavýšily. Za pár minut ale své vedení hosté pojistili, a to v početní výhodě proti čtyřem.

V poslední třetině si hosté bez problémů pohlídali průběh zápasu – Slavia nic nepředvedla. Navíc běh třech minut třikrát inkasovala a debakl byl na světě. „Vítkovice – šlechta,“ neslo se halou.

Vítkovice si díky třem bodům upevnily pozici v první trojice, naopak Slavii se pomalu začíná vzdalovat první šestka, která zaručuje přímou účast v play off.

Slavia - Vítkovice 0:6 (0:2, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 7. Burger (Hubáček), 17. Kvapil (Ujčík), 33. Hubáček (Burger), 54. Štefanka (Treille), 56. R. Hruška (Kuboš, Ujčík), 57. Vrána (Trnka, Sičák). Rozhodčí: Souček, Šíř – Vedřin, Gebauer. Vyloučení: 4:4, navíc Havel (SLA) 10. minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5483.

Slavia: Hnilička – Žižka, Kadlec, Vyhlídal, Kolařík, Špedla, Drtina, Sloboda, Vašíček – Vondrka, Červenka, Kůrka – Tomica, Beránek, Havel – Sklenář, D. Hruška, Čermák – Jelínek, Růžička, Doležal. Trenér: Růžička.
Vítkovice: Šindelář –Sičák, Trnka, Rehák, Jurečka, Kuboš, Vitásek, Stehlík – Hubáček, Klimek, Burger – Svačina, Treille, Štefanka – Ujčík, R. Hruška, Kvapil – Vrána, Šedivý, Szturc – Roman Trenér: Hadamczik.

Třinec – Sparta 1:2 po nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0)

Oceláři si v retro dresech z přelomu 20. a 30. let minulého století vymodlili prodloužení až sedm minut před koncem v přesilovce pěti proti třem.

„Pro nás to jsou nesmírně cenné, vydřené dva body. Bylo důležité, že jsme zachytili v úvodu domácí tlak. Přečkali jsme spoustu oslabení, předvedli jsme bojovný výkon podpořený skvělým představením Petra Přikryla, který nás podržel v rozhodujících momentech. Mohli jsme vyhrát už v prodloužení v těch přesilovkách, ale nakonec se na nás usmálo štěstí v samostatných nájezdech a jsme zato rádi. Petr Ton nám vypadl ráno při rozbruslení. Přesnou diagnózu ještě nevíme ani my, jedná se o zranění v boku nebo břicha,“ uvedl kouč Sparty Miloš Holaň.

„Utkání se vyvíjelo dlouho nepříznivě, protože Sparta hrála velmi dobře v defenzivě a bylo těžké si vytvářet šance. Něco chytil jejich brankář, něco jsme neproměnili kvůli naší zbrklosti. Jsme ale rádi, že se nám podařilo v závěru vyrovnat. Těchto utkání s minimem vstřelených branek bude přibývat. Nájezdy pak už byly o štěstí. Celkově zápas byl ale parádní a my děkujeme divákům, že přišli v tak hojném počtu, přestože se utkání vysílalo v televizi,“ pochválil fanoušky trenér Třince Břetislav Kopřiva.

Branky a nahrávky: 53. Polanský (Kohn, M. Růžička) – 14. Vydarený (Gulaši), rozhodující nájezd Netík. Rozhodčí: Hodek, Jebavý – Guth, Rittich. Vyloučení: 11:11. Využití: 1:0. Diváci: 5086.

Třinec: Duba – Hrabal, Zíb, Seman, Malec, Cartelli, Výtisk, navíc od 16. min. Andersons, Lojek – M. Růžička, Polanský, Kohn – D. Květoň, Peterek, Kanko – Polák, Bonk, Tomas, navíc od 16. min. Mičulka, Hampl, Pospíšil. Trenéři: Marek a Kopřiva.
Sparta: Přikryl – Vydarený, Gulaši, Macholda, Hanzlík, Bolf, Cunik – Ručinský, Broš, Kratěna – Netík, Langhammer, Výborný – Látal, Koreis, Hromas – Podlešák, Hrdel, Kafka. Trenéři: Volek a Holaň.

27.12.2009 VSTUP DO DISKUSE

Miloš Zeman a Adrej Babiš.
56

Babiš pokračuje v povolebních jednáních, sejde se se Zemanem

Andrej Babiš (vlevo) a Jaroslav Faltýnek.
9

Mezi Čechy mírně převažuje nespokojenost s výsledkem voleb

Babiš přemlouval STAN ke spolupráci. Podle Gazdíka ale marně

Šéf vítěze voleb hnutí ANO Andrej Babiš přemlouval hnutí Starostové a nezávislí (STAN) ke koaliční spolupráci, ale marně, řekl novinářům po dnešní zhruba hodinové schůzce s Babišem předseda Starostů Petr Gazdík.

Jednání za hnutí ANO povedou Babiš, Faltýnek i Brabec

Povolební vyjednávání povedou za ANO předseda hnutí Andrej Babiš, místopředsedové Jaroslav Faltýnek, Petr Vokřál a Richard Brabec a člen předsednictva Radek Vondráček. Po jednání předsednictva to novinářům řekl Babiš. Dodal, že první schůzky se uskuteční v neděli a v pondělí. Již dříve Babiš prohlásil, že ANO je připravené jednat se všemi stranami, které se dostaly do Sněmovny. O tom, s kým by chtěl uzavřít koalici, se jednoznačně nevyjádřil.

Schwarzenberg: Lidé očividně raději slyší sliby než pevní postoje

Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg označil výsledek voleb za prohru, kterou přisuzuje tomu, že strana neuhnula ze svých principů.