Přesto Vítkovice zvítězit dokázaly – 6:3.

A navrch předvedly famózní zvrat. Nelítostné k.o zasadili domácí slávistům až v závěrečné třetině. Během pěti minut je čtyřmi góly zničili, rozežrali jejich sebevědomí jako žíravina. Ze stavu 1:3 otočili utkání na 5:3. Necelých pět minut před závěrečnou sirénou přidali ještě šestý gól. „Měli jsme utkání dobře rozehrané, jenže nás postihl zkrat,“ pokrčil pak rameny pražský asistent Jiří Kalous.

Naopak vítkovický kouč Alois Hadamczik byl spokojený: „Hráči hráli výborně, není k tomu moc co říct. Jen je pochválit.“

Slávisté přitom jeli do Vítkovic „polití živou vodou“ po dvou výhrách na ledech soupeřů, které jim daly zapomenout na sedm předchozích prohraných utkání. Kouč Vladimír Růžička však už před zápasem dobře věděl: „Vítkovice předvádějí výborný hokej, bude to jistě těžký zápas.“

A opravdu.

Úřadující mistr sice zpočátku potvrzoval svoji sílu, jenže nakonec odjel s „výpraskem“. Vítkovice nadále čelo extraligové tabulky okupují společně s Litvínovem, který je jen díky horšímu skóre druhý. Celá extraliga je mimořádně vyrovnaná. Jen považte: První tým od osmého dělí pouhých osm bodů.