„Hlavně druhá třetina byla z naší strany hodně špatná. Dělali jsme chyby v obraně a soupeř toho využil," láteřil slávistický kouč Vladimír Růžička. „Do třetí třetiny jsme to chtěli změnit a řekli si, že do nich více půjdeme. Během jediné minuty se nám podařilo srovnat a v aktivní hře jsme pak pokračovali i nadále," hodnotil dále nakonec povedený zápas.

Po bezbrankové první třetině se zajímavé věci začaly dít v té druhé. Sparťané se během pouhých devíti vteřin dostali do dvoubrankového trháku, když se krátce po sobě trefili Broš s Gřegořkem, ale krátce na to přišli o brankářskou jedničku Neuvirtha, pro kterého skončil zápas z hodně kuriozních důvodů.

„Osobně jsem ještě nezažil, aby brankáři praskla brusle po nárazu o tyčku," vysvětloval trenér Sparty Jan Votruba. Do branky se tak postavil Schwarz a Sparta tak už neměla možnost střídat brankáře. „Neuvirth by si musel půjčit Schwarzovo brusle, ale ty by mu byly asi o tři čísla menší. Tip na hráče, kterého bychom poslali do brány, bych měl, ale to je tajné," usmíval se Votruba.

Z dalšího průběhu utkání už mu ale tolik do smíchu nebylo. Slávisté totiž nerozchytaného Schwarze ihned přivítali snížením Kuboše při dvojnásobné přesilovce a i když Holešovickým rychle vrátil dvoubrankový náskok Ton, nestačili se sparťané v úvodu třetí části divit, co se to s nimi děje.

Růžičkova banda totiž na své hosty vlétla jako uragán a během necelé jediné minuty dokázali srovnat Bednář s Krenželokem.

Do konce normální hrací doby se v nadějných šancích neprosadil žádný ze střelců a to platilo i v prodloužení. Ze šesti hráčů pak při nájezdech uspěl pouze Vladimír Růžička mladší a bonusový bod tak zůstal slávistům.

„Musím to zaklepat, ale v prodloužení se nám daří. Většinou to dokážeme ubojovat k tomu bodu navíc," pochvaloval si trenér Růžička.

„My jsme z posledních pěti nájezdů nedali ani jeden a i proto jsme dnes skončili jen s bodem," uzavřel Votruba.

SLAVIA PRAHA - SPARTA PRAHA 4:3 po sn (0:0, 1:3, 2:0 - 0:0 - 1:0)

Góly: 31. Kuboš (Kadlec, Sobotka), 45. Bednář (Holub), 46. Krenželok (Alinč), 65. Růžička - 26. Broš (Pilař, Sekáč), 26. Gřegořek (Treille), 35. Ton (Hlinka, Pilař)

Rozhodčí: Minář, Turčan - Bláha, J. Ondráček. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 10.205.

Slavia: Furch – Kempný, Dresler, Kadlec, Kuboš, Kučný, Holub, Kolařík – Tomica, Vrdlovec, Bednář, Klhůfek, Jelínek, Krenželok, Poletín, Micka, Sobotka, Alinč, Sklenář, Růžička, Stránský.

Sparta: Neuvirth (29. Schwarz) - Vallin, Gřegořek, Sičák, Kočí, Pilař, Milam, Hanzlík, Philipp - Tenkrát, Hlinka, Ton - Sekáč, Broš, Hovorka - Rachůnek, Přibyl, Treille - Forman, Bahenský, Jánský.