„Odehráli jsme tam velmi dobrý zápas a výsledek 1:1 je pro nás hodně pozitivní do domácí odvety. Pořád jsme ale na půli cesty, čeká nás velký kus práce, abychom tohle dvojutkání dotáhli k úspěšnému konci," řekl sparťanský kapitán Jaroslav Hlinka, který v Bernu vstřelil jediný gól hostů.

Kolik lidí přijde?

Klíčovým mužem prvního čtvrtfinále byl brankář Tomáš Pöpperle, který proti silnému soupeři držel šance Sparty nad vodou. „Stál proti nám velmi dobrý soupeř, ale já myslím, že jsme se Bernu vyrovnali a nebyli jsme horší. Odehráli jsme super zápas s dobrým výsledkem do odvety. Přesně tak jsme to chtěli, abychom se mohli porvat o postup," hlásil zkušený gólman.

Jedna věc je takřka jistá na dnešním zápase rozhodně nebude taková návštěva jako ve Švýcarsku. Bern je totiž klub s dlouhodobě nejvyšší návštěvností v Evropě, na čtvrtfinále se Spartou přišlo přes 14 tisíc diváků. V Praze ale Liga mistrů bohužel táhne o poznání méně, třeba na osmifinále s Jönköpingem nepřišly ani čtyři tisíce lidí.

Sparťané přesto věří, že v úterý večer bude ve vysočanské hale panovat atmosféra odpovídající významu zápasu. „Domácí odveta bude pro nás i fanoušky velký zápas a obrovský zážitek. Věřím, že jich přijde co nejvíc. Za celou kabinu bych je chtěl pozvat, ať nám přijdou pomoci k postupu," lákal Hlinka diváky.

Je to KHL týden 

Sparta je rozhodně ve formě. V extralize si v neděli přivezla výhru z ledu mistrovského Liberce a už devětkrát v řadě bodovala (z toho osm zápasů zvítězila). Otázka je, co s hráči udělá našlapaný program dvakrát týdně domácí soutěž, do toho Liga mistrů s náročným cestováním.

„Je to takový ten KHL týden. Musíme se tomu přizpůsobit a vyrovnat se s tím, abychom měli do odvety co nejvíce sil. Bern na tom bude hodně podobně," myslí si Pöpperle.

Ostravany čeká odveta 

Reprezentační trenér Josef Jandač se ostatně právě kvůli čtvrtfinále Ligy mistrů rozhodl nepovolávat na Channel One Cup, který se hraje tento týden, žádné hráče Sparty nebo Vítkovic. Ostravany v úterý čeká odveta na ledě Fribourgu, doma ale prohráli 2:5, takže výrazně větší šanci na semifinále má Sparta. Potvrdí to?

Čtěte také: Semifinále LM? Máme na to, zní ze Sparty. Vítkovice čeká těžký úkol