Hokejové léto patří Spartě. Poprvé vyhrála tradiční turnaj Tipsport Hockey Cup. Ve finále porazila Zlín 2:1. O branky vítězů se postarali útočníci Tomáš Netík a Martin Ručinský.

Kromě letního kralování si Sparta na své konto připsala i příjemnou částku: za vítězství brala 800 tisíc korun. „V dnešní době se taková částka hodí,“ těšilo po finálovém duelu generálního manažera pražského klubu Petra Břízu.

Ani Zlín nevyšel „zadarmo“. Za druhé místo bral šek v hodnotě 300 tisíc korun.

„Co bude s finanční výhrou? Ani nevím, že jsme tuhle částku vyhráli. Myslel jsem, že máme jen skleněný pohár,“ vtipkoval po zápase sparťanský tahoun Martin Ručinský. close zoom_in

Každý z týmů bral finále jinak. „Pro nás to byla generálka na extraligu. Odkryla nám jisté nedostatky,“ svěřil se zlínský kouč Zdeněk Venera, který v pražském finále šetřil lehce zraněného útočníka Petra Balaštíka. „Do začátku sezony ale bude v pořádku,“ doplnil trenér aktuální informace o zlínské hvězdě.

„Mě osobně tahle soutěž trochu zklamala. Hrát ve skupině dvakrát proti týmům z první ligy…,“ hodnotil letní soutěž sparťanský trenér Pavel Hynek.

Ani finále nebylo podle šéfů laviček tím pravým vrcholem přípravy. „Kvalitu měla pouze první třetina,“ uvedl za oba Hynek.

Spokojeněji se tvářil hlavní hrdina posledních dvou sparťanských zápasů v poháru Ručinský. Rozhodl semifinále proti Ústí nad Labem a rozhodující branku vstřelil i ve finále Zlínu. „Cítím se zdravotně dobře. Ale smlouvu ještě podepsanou nemám. Budeme o ní jednat v příštím týdnu,“ překvapil odpovědí osmatřicetiletý forvard.

Finále Tipsport Hockey Cup

Sparta – Zlín 2:1

Třetiny: 1:0, 0:0, 1:1

muž zápasu: Chábera

Branky a nahrávky: 10. Netík (Ton, Langhammer), 46. Ručinský (Hlinka, Černošek) – 49. Rachůnek (M. Hamrlík). Vyloučení: 9:6. Köhler 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2 500.

Sparta: Chábera – Černošek, Vykoukal, Gulaši, Macholda, Mrázek, Hanzlík, Hudec – Ručinský, Hlinka, Výborný – Hromas, Broš, Kratěna – Ton, Langhammer, Netík – Látal, Hrdel, Koreis – Tůma. Trenér: Hynek

Zlín: Sedláček – Bořuta, Hamrlík, Nosek, Švrček, Míka, Kučný, Linhart, Lučka – Záhorovský, Leška, Rachůnek – Důras, Kollár, Köhler – Kubiš, Vlach, Sivák – Ondráček, Balán, Čech. Trenér: Venera.

close zoom_in Ručinský rozhodl.I bez smlouvy

Sparťanský hokejový forvard stále ještě nemá s holešovickým klubem podepsaný kontrakt.

Za Spartu střílí důležité góly v přípravě. Ale hokejový útočník Martin Ručinský s ní stále nemá podepsaný kontrakt. „V nejbližších dnech bychom si měli sednout a probrat to,“ říkal po vítězství ve finále Tipsport Cupu, které rozhodla právě jeho branka.

Jak hodnotíte vítězství v poháru?

Nekoukám na něj jako na jeden zápas a na výhru v poháru. Spíš to beru celkově jako přípravu. Neodehráli jsme špatné zápasy. Měli jsme i slabší chvilky. Pokud budu hodnotit finále proti Zlínu, tak to bylo dost unavené.

Bylo unavené i z vašeho osobního pohledu?

Musím říct, že čím víc nabíralo finále na minutách, tím jsem se cítil lépe. Ze začátku jsem strašně tahal nohy, nemohl jsem se vůbec rozjet. Bylo to asi tím náročným programem posledních dnů. Turnaj v Salcburku, tři zápasy během tří dnů i náročná noční cesta domů.

Za vítězství v turnaji jste získali 800 tisíc. Kolik dostanou hráči?

Tak to nevím. Ani to není otázka na mě. Vlastně jsem ani nevěděl, že jsme dostali takovou finanční částku. Myslel jsem, že máme jenom křišťálový pohár. (smích)

Pamatujete někdy v létě takto náročný program?

Asi ne. Když je zápasů hodně, střídají se dost lajny. Nás bylo jako do mariáše, museli jsme odehrát všechno. Přišla zranění. Teď bude čas si odpočinout.

Loňskou sezonu vás trápila zraněná kyčel. Jak jste se cítil během letních zápasů?

Já se cítil dobře. I pro mě osobně to byl test. Léto a ty zápasy mi ukázaly, kde se teď nacházím. A teď vím, že jsem schopný odehrát zápasy v soutěži v maximálním tempu.

Extraliga začíná za týden. Jak to vypadá s vaší smlouvou?

Zatím žádná jednání neproběhla. S vedením si sedneme, až skončí příprava. Řeknu, jak se cítím zdravotně, a probereme to.