Na deset let starý úspěch chtějí navázat jeho noví svěřenci. Jak se poperou se specifickým prostředím ve Spartě? „V každém týmu je gólman pod tlakem. To zažil Sami i v Oulu, nemám o něj obavy. Je natolik zkušený, že si poradí. Musíme si vzájemně pomáhat a popereme se s tím,“ věří Přikryl.

Finská akvizice Aittokallio nabízí kouči porovnání dvou brankářských škol. „Sami se v bráně jinak pohybuje. Má široký rozklek. Je velice rychlý a aktivní rukama. David je vyšší a hodně střel jen blokuje. Snažím se ho rozpohybovat, aby jen nevykrýval úhly, ale chytal střely. Pro obranu to je velká pomoc,“ srovnává své „žáky“ a navazuje: „Ve Finsku dělají stejné věci jako my. Gólmani ale mají jiný pohyb a působí v bráně jinak. V tom je hlavní rozdíl. Konfrontace obou stylů je pro mě každopádně zajímavá.“

Z kanceláře na led 

Ještě před dvěma lety se Přikryl oblékal do výstroje a zároveň vykonával pozici generálního manažera v Litoměřicích. „Měl jsem ke klubu vztah, chtěl jsem tam něco nastartovat a pomoci svými zkušenostmi. Práce v kanceláři mi však příliš neseděla, trénování mě naplňuje více,“ přiznává.

Ve Spartě působí jako trenér druhým rokem. Jeho nadřízeným je další mistr brankářského řemesla Petr Bříza. „Spoustu věcí konzultujeme. Nemluví nám do typu tréninků a podobných věcí. Spíše přichází po zápasech se zajímavými poznatky. Má za sebou spoustu zkušeností, stoprocentně má co říct,“ vysvětluje Přikryl spolupráci s nejvyšším bossem.

Pestrá příprava

Když si otevřete stránky Sparty na sociálních sítích, jistě najdete několik videí s ukázkami tréninků mužů v masce. Kouč brankářů se snaží o pestrou, ale zároveň prospěšnou přípravu. „Inspiraci si hledám všude možně. Snažím se vymýšlet věci, které budou dávat gólmanům smysl. Hodně zapojujeme tenisáky a chytání v rychlosti. Pro kluky jde o změnu, ale tréninky je baví a chápou, že tohle je cesta, jak se dostat nahoru,“ pochvaluje si.

Přikrylovu práci si nemůže vynachválit i jeden ze sparťanských noviců. „Oproti Varům jsou tréninky na jiné úrovni, což mi pomáhá, i když jsou fakt náročné. Petrovy věci mi sedí. Vyhovuje mi, co po mně chce,“ říká David Honzík, který má s finským kolegou Aittokalliem po mnoha letech získat titul pro Spartu.