„Chtěli jsme mít co nejpestřejší přípravu a poměřit síly s celky z naší soutěže, ale také s týmy, které běžně nepotkáváme," vysvětlil na klubovém webu asistent trenéra Letňan Ondřej Poul.

„Cílem bylo zajistit osm zápasů, pět jich odehrajeme na domácím ledě. Čekají nás dvojutkání s Kobrou a Příbramí, pak si zahrajeme také s Vrchlabím,“ přiblížil.

Právě na ledě Kobry odstartují Letci přípravu v pátek 18. srpna od 17 hodin. Odveta v Letňanech se bude hrát přesně o týden později ve stejný čas. Ještě předtím ale finalista uplynulého ročníku stihne jeden zápas na svém ledě. Ve středu 23. srpna od 17:30 se totiž střetne s rakouským Red Bullem Salzburg!

Adam Brízgala
Letní přípravu nesnáším, přiznává Brízgala. Dřinu si zpříjemnil vlastní svatbou

„Atraktivní bude určitě duel proti rakouskému Salzburgu hrajícímu Alpskou hokejovou ligu. Parádní zápas nás čeká také v Edenu, kde se setkáme s Chance ligou," upozornil Poul i na zápas na ledě pražské Slavie.

Asi nejvíce „exotickým“ soupeřem bude pro Letňany výběr z Maďarska, který Letci vyzvou ve středu 30. srpna od 17:30. „To je pro nás v tuto chvíli trochu neznámá, ale určitě půjde o zajímavého soupeře,“ říká asistent letňanského kouče.

Poslední přípravné utkání odehrají Letci v pátek 15. září od 17:30 v domácím prostředí proti Příbrami. První ligové utkání je pak pro letňanské hokejisty na programu v sobotu 23. září doma proti Chomutovu.

Útočník Adam Kellerstein v dresu Letňan
Kralupy lovily v Letňanech a mají první dvě posily do útoku

Otazník však stále visí nad tím, jak bude vypadat kádr Letňan pro příští sezonu. Úspěšné mužstvo, které nestačilo až ve finále na Znojmo, se totiž z velké části rozpadlo. Tým opustila brankářská jednička Jaroslav Brázdil, nejproduktivnější hráči Jiří Hozák a Lukáš Kastner i další hokejisté jako Dominik Řepík, Dominik Havelka, Ivan Lytvynov, Tomáš Kynčl, Adam Kellerstein, Tadeáš Pejchal, Jakub Wojnar nebo Vojtěch Kropáček.

Letci zatím rozšířili svoje řady o mladé gólmany Josefa Němečka s Vojtěchem Nečasem a zkušené hráče do pole Pavla Mrňu, Jakuba Sklenáře a Jiřího Drtinu. Do týmu zamířil i Tomáš Pšenička, který v uplynulé sezoně nastupoval v Chance lize za Slavii a Třebíč. Rovněž Mrňa strávil poslední ročník v sešívaném dresu.

Trenér hokejové reprezentace Radim Rulík.
Kouč Rulík na nové misi. Jalonen? Já ho neodvolal. Když neuspěji, dopadnu stejně

To osmatřicetiletý Drtina odehrál poslední sezonu za Ústí nad Labem ve druhé lize, zkušenosti má ale k nezaplacení. V extralize má i s play-off přes pět stovek startů a v Chance lize se blíží hranici 450 odehraných utkání. Ještě bohatší zkušenosti s našimi nejvyššími soutěžemi má Sklenář, který naposledy působil v Kolíně a ve své sbírce má i extraligový titul stejně jako Drtina.

Kdo tato zvučná jména doplní?