Jak jste s přípravou spokojen?

Udělali jsme převážnou většinu práce, kterou jsme si naplánovali, bohužel jsme ale byli donuceni také k několika ústupkům. Určité tréninky jsme nemohli absolvovat, protože hráči nebyli připraveni na typ tohoto zatížení a začala se nám objevovat zranění. Proto jsme museli tréninky trochu redukovat, ale myslím si, že jsme to zvládli.

Příprava trvala devět týdnů, jak to hráči brali?

S přístupem hráčů k přípravě jsem víceméně spokojený. Paradoxně více s těmi staršími, kteří se k letní přípravě postavili lépe než někteří mladší. Na tom budeme muset dále pracovat. Na mladých hráčích ale je, aby si sami uvědomili, proč hokej vlastně hrají a jestli ho vůbec hrát chtějí. Ale v globálu jsem spokojený.

Hráči teď mají dva týdny volna. Dostali tréninkové plány nebo je to čistě na nich?

Někteří hráči budou léčit zranění a postupně se připravovat na trénink na ledě. Hráči, kteří jsou zdraví a jsou ve standardní kondici, budou mít trénink dle vlastního zvážení. Vždycky záleží na hráči, jestli chce něco dělat, nebo nechce. Volno není dlouhé a určitě je na místě odpočinek. Žádné plány dávat nebudeme, ale dáme nějaké pokyny, co by hráči měli dělat a co neměli. Jsou tu ale i tací, kteří mají kondiční rezervy. S nimi jsme nadcházejících 14 dní probrali osobně. Dostanou přísnější pokyny a budou muset přinést výsledky tréninků na testeru.

Kolik nových hráčů pak na ledě vyzkoušíte?

Mělo by jít o čtyři až šest hráčů, kteří dostanou prostor první tři týdny včetně úvodních přípravných utkání. Vytvoří přirozenou konkurenci pro hráče, kteří tady jsou, a třeba nás někdo překvapí a místo v kádru si vybojuje.

Jakub Mezlík