Reakce hokejového svazu? Netajená úleva, že od celé věci může dát ruce pryč. Jakmile je totiž Růžička obviněn „jen" ze zpronevěry a ne z korupce, nemusí svaz donekonečna odpovídat na dotěrné otázky, jak to tedy vlastně je s těmi úplatky.

Vrabci si cvrlikají na střeše, že zdaleka nejen v Růžičkově Slavii museli rodiče „solit" bokem, aby jejich ratolesti mohly hrát. „Nadále platí, že si je svaz jistý tím, že můžeme vyloučit, že korupce je v hokeji plošným jevem," pochlubil se nyní svaz.

Reakce Slavie? Pražskému klubu se od počátku dařilo mazaně tvořit dojem, že v celé věci jde jen o Růžičku, který ve Slavii skončil v roce 2014. Jako by se červenobílé organizace vůbec netýkalo, co měl její dlouholetý trenér a manažer (a jednu dobu i spolumajitel) provádět.

Bývalý šéf Slavie Richard Benýšek, který miláčka fanoušků „Růžu" z klubu vlastně vyhnal, se teď zmohl jen na ironické prohlášení o „litvínovském, pak slávistickém a nakonec chomutovském srdcaři".

Nejrozporuplnější postava

Reakce pana Palaščáka? Tento muž je v kauze nejrozporuplnější postavou. Právě on měl Růžičkovi předat půlmilionu korun za to, že se trenér „postará" o jeho syna. Někdo považuje Palaščáka za hrdinu, který rozkryl hokejový hnůj a ukázal pravou tvář zbožňované hokejové ikony. Někdo by mohl poukázat na to, že s uplácením přišel právě on (Růžička mu ostatně peníze nakonec vrátil).

„Lidé jako on nemají ve sportu co dělat," řekl o slavném trenérovi a olympijském vítězi podnikatel Palaščák, který se pokoušel zařídit synovi hokejovou kariéru pomocí úplatků.

Reakce Vladimíra Růžičky? Už měsíce stejná - mlčení, mlčení, mlčení… Dokonce v pátek po hokeji radši nepřišel mezi novináře, aby nemusel na případné otázky odpovídat.

Čtěte také: Trenér Růžička byl obviněn ze zpronevěry. Bral úplatky od rodičů?