První dvě třetiny byly pořádně divoké. Oba týmy se hnaly dopředu a nad dodržováním defenzivních úkolů si příliš nelámaly hlavu. Bylo to opravdu jako na houpačce. Hosté vedli, domácí srovnali, to samé se ještě v první části opakovalo… Sparťané pak vedli 3:2, aby to během 31 vteřin najednou bylo 3:4 a sparťanský brankář Machovský odjel pustit své místo Hudáčkovi… Divokou první polovinu pak pečetil srovnáním na 4:4 Polášek.

V první polovině zápasu vidělo přes devět tisícovek diváků osm gólů. Na ten devátý, rozhodující, se pak ale čekalo dlouhých 74 minut…

"Začátek byl divoký, přelévalo se to, padlo spoustu gólů. Pak se to zklidnilo a dlouho se čekalo na rozhodující gól. My jsme ho dali, byli jsme šťastnější. Jsme rádi, že postupujeme a máme čas na přípravu na semifinále. Hudáček to neměl jednoduché, dlouho nechytal, naskočil poprvé do série, ale potvrdil svoji zkušenost," řekl k utkání sparťanský kouč Josef Jandač.

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 5:4 ve 3. prodloužení (2:2, 2:2, 0:0 - 0:0, 0:0, 1:0)

Branky: 7. Tomášek (Forman, Pavelka), 14. Polášek (Dvořáček, Strnad), 25. Buchtele (Chlapík, Dvořák), 30. Polášek (Forman), 104. Pavelka - 4. Ordoš (Klepiš, Filippi), 7. Dlouhý (Gríger, Zachar), 29. Filippi (Šmíd, Klepiš), 29. Šír. Rozhodčí: Jeřábek, Šindel - Brejcha, Ondráček. Vyloučení 3:3. Využití 0:1. Diváků: 9287. Konečný stav série: 4:1.

Sparta: Machovský (28. Hudáček) - Němeček, Matuškin, Pavelka, Polášek, Dvořák, Moravčík, Jurčina - Řepík, Tomášek, Forman - Doležal, Chlapík, Buchtele - Šmerka, Horák, Thorell - Dvořáček, Vitouch, Strnad.

Liberec: Kváča - Ivan, Šmíd, Štibingr, Rosandič, Melancon, Kolmann - Klapka, Šír, Vlach - Klepiš, Filippi, Ordoš - Zachar, Gríger, Dlouhý - Faško-Rudáš, Najman, Rychlovský.