Běžela 14 minuta zápasu. Letňany vedly na ledě Příbrami gólem Poppela. Najednou ale přišel moment, se kterým nikdo nepočítal. Souboj Kafky s Mrňou našel poraženého v rozbitém plexisklu, které prasklo a výměna si nakonec vyžádala 45 minut.

Josef Hasman (vpravo) vstřelil Kobře hattrick.
Máme se z čeho poučit, říká Hasman. Hattrick? Důležitější bude v sezoně

„Taková situace není příjemná nikomu na zimním stadionu, každopádně stane se a je pro všechny stejná. Myslím si však, že kvalitu a nasazení hry nijak nepozměnila,“ mínil za domácí útočník Jan Bečvář. „Bylo to takové nevinné. Úvodní prognózy vypadaly na víc jak hodinu, což jsme zavrhli. Nejde o standardní pauzu, někomu ztuhnou nohy a tempu to taky nepřidá. Není to příjemné,“ přidal se na druhé straně Matěj Poul pro klubový web Letňan.

Oba aktéři se shodli, že se zápas hrál v dobrém, vyrovnaném až ligovém tempu. Konečný výsledek jejich tvrzení jen dokazuje. Zatímco do incidentu s plexisklem měly více ze hry Letňany, tak po pauze byla aktivnější Příbram, která nečekaně velkou přestávku využila k poradě a nakonec překonala soupeře. „Troufám si říct, že jsme měli víc lepších pasážích v průběhu zápasu než těch horších. Celkově si myslím, že kvalitní utkání,“ podotkl Bečvář, který asistoval u vyrovnávací trefy Koldy ze druhé třetiny.

Matěj Kolda přestoupil z Kobry do Příbrami. Poprvé se tak v Praze objevil jako soupeř.
Výsledky nás nesmí ukolébat, ví Kolda. Vzpomínal i na působení v Kobře

Zápas chudý na góly už další branku poté nepřinesl a tak se po základní hrací době šlo rovnou na nájezdy. Pro oba týmy se jednalo o novinku v sezoně. Nicméně před startem mistrovské části se dovedností soutěž hodila jako příjemný test. „Určitě je dobré si je otestovat. Je to jiná situace než na tréninku, kde ty gólmany znáte, oni zase vás a už tak nějak vědí, co děláte, takže je určitě dobře si to zkusit i na brankáře soupeře,“ řekl Bečvář. Rozhodující trefu zařídil Petr Kafka a Příbram se mohla radovat z výhry 2:1 po nájezdech.

Příbram – Letňany 2:1 pn (0:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 26. Kolda (Chlouba, Bečvář), nájezd Kafka – 5. Poppel (Pšenička). Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1.

Příbram: Jiroušek – Patzelt, Jelínek, Havlín, Šaňa, Rajgl – Kafka, Pětník, Gengel, Pinkas, Josefus, Hasman, Bednařík, Kolda, Furch, Chlouba, Bečvář.

Letňany: J. Němeček – D. Němeček, Hamšík, Chalupa, Fiala, Drtina, Ducháč, Kolářík, Gurjevskyj, Uhlík, Sklenář, Mrňa, Poppel, Korčák, Pšenička, Jobánek, Labuzík, Poul, Vacín, Mácha, Theimer.