Kdyby totiž vyhráli Oceláři, vedli by v sérii již 3:0… Ale nestalo se. "Vyhráli jsme, dali góly a vyvarovali se zbytečných chyb, které jsme udělali v Třinci. Byl to zodpovědný výkon celého týmu, v tom byl hlavní rozdíl," porovnával Rolinek.

Sparťané vytěžili při úvodních dvou gólech maximum ze dvou hrubek hostů. "Každá chyba vždycky rozhoduje a je důležité je potrestat. V Třinci nás za chyby trestal soupeř, dnes to bylo naopak. Navíc se nám hrálo skvěle před touto kulisou. Přišlo deset tisíc lidí a hnali nás dopředu, pro diváky to bylo skvělé utkání. Nebylo ticho jak v divadle, lidé hodně povzbuzovali a tleskali. V tom se hraje výborně," ocenil Rolinek.

Nervózní závěr přinesl hned několik bitek, na počet aktérů byla nejvydatnější ta poslední. "Nemyslím si však, že by nějak provokovali. Byla to spíš zase další potyčka kolem brány a nemyslím, že by šlo o nějakou provokaci. My jsme to ustáli výborně, rvačky jsme vyhráli, takže výborná práce od nás," pochvaloval si kapitán.

Sparta dala najevo svou soudržnost

Důkaz? Situace z posledních vteřin. Také samotný Rolinek považuje za důležité, že se do ostřejších výměn názorů nebojí zapojit i "slušňáci", kteří tvoří hru, a Sparta i tak dává najevo svou soudržnost. "Nejen já, ale i další kluci, kteří se jinak neperou, se rvali. Ten tým žije, drží spolu a je důležité, že to není jen na hráčích, kteří by měli tu roli a prali se. Za tým se postaví kdokoliv z nás," ujistil Rolinek.

Obraz čtvrtečního zápasu číslo čtyři nedokáže odhadnout. "Nevím, jak to bude vypadat, těžko předpovídat, zda to bude defenzivní, nebo ofenzivní. Vůbec nevím, co od toho očekávat. Strašně rozhodují chyby a jak kdo je dokáže potrestat. Říká se, že play off by se mělo hrát na málo gólů, ale sami jste viděli, kolik gólů padalo v Třinci," připomněl Rolinek.

Čtěte také: Sparta vyzrála na Třinec a dramatizuje semifinále. Zaslouženě, řekl trenér