Zásluhu na tom měla O2 TV Production, která se o výrobu a distribuci pohyblivých obrázků do celého světa postarala. Koneckonců předpoklady pro tento úkol má ideální. Zkušenosti z velkých sportovních událostí i plně vybavený velký přenosový vůz. Zápasy NHL tak perfektně zapadly do našlapaného podzimu, který se velkými akcemi jen hemží.

„Teď se toho sešlo opravdu hodně. Vedle NHL zajišťujeme přenos ještě z cyklistického Tour de Slovakia, fotbalové Ligy mistrů v Plzni nebo parkurového Prague Playoffs,“ popsal šéf divize O2 TV Production Rostislav Suslo.

On i jeho kolegové se museli při přípravě na nejlepší hokejovou ligu světa připravit na řadu specifik této soutěže. První schůzky se zástupci NHL započaly už před třemi měsíci a s blížícím se úvodním vhazováním nabývaly na intenzitě. Technické zajištění samotné akce pak odstartovalo čtrnáct dní před prvním zápasem.

„Je potřeba rozvést přes 10 kilometrů kabelů a technici během instalací běžně nachodí až dvacet tisíc kroků. Od nás z O2 TV zajišťuje samotný přenos přes padesát lidí, dohromady za celou televizní operaci se ale bavíme o zhruba 150 lidech,“ vysvětluje Suslo, od jehož týmu v Česku přebírala a vysílala přenos televize Nova.

Ta mohla využívat obrazové materiály z celkem 27 kamer, z nichž rovnou dvacítka zabírala přímo hru. Nic z dění na ledě tedy nemohlo lidem v přenosovém voze uniknout. O to se staraly také dvě speciální robotické kamery za brankou, které se u nás běžně nepoužívají. „O jejich obsluhu se starají operátoři, které sedí v přenosovém voze,“ doplnil šéf divize O2 TV Production.

Další zvláštností bylo i použití parketových mikrofonů, kterých bylo kolem obvodu hřiště nainstalováno hned deset. „Jejich účelem je co nejlepší zachycení zvuku z ledu. Jeden takový mikrofon stojí až sto tisíc korun,“ prozradil Suslo.

Podle jeho slov je ale největším specifikem při práci na NHL samotná organizace a koordinace práce. „Oproti běžným přenosům se tu liší způsob poskytování informací. Existuje manuál, který se musí přesně dodržet a časový program je daný přesně na sekundy,“ řekl.

A jak náročná je příprava přenosu z NHL, co se týče finanční stránky věci? „Jedná se o nižší jednotky milionů korun,“ prozradil Suslo závěrem.