„Prezidentský pohár je pro nás skvělé ocenění za několik uplynulých měsíců, ve kterých jsme makali na sto procent. Byť v některých zápasech jsme nehráli úplně podle našich představ, jsme rádi, že se nám nakonec podařilo udržet první místov tabulce,“ těší obránce Adama Poláška triumf v základní části.

Všem je ale jasné, že to hlavní teprve začne.

„V minulosti se tu vyhrála základní část třeba o deset bodů a ve vyřazovací části to potom nebylo ono. Dlouhodobá fáze sezony je ale nyní pro nás už minulostí, odteď se pojede nanovo,“ potvrzuje urostlý bek.

Zápas proti Boleslavi byl jako na houpačce. Pražané vedli po gólu Ciencialy, Vitouch se Sukeľem strhli vedení na stranu domácích. To samé se ale pak povedloi hostům, góly Bičevskise a opět Ciencaly znamenaly vedení a nakonec i vítězství Středočechů 3:2. Sparta tak bodový rekord nepřekonala.

„Bohužel se nám to nepodařilo. Nemyslím si, že bychom utkání nějakým způsobem podcenili. Snažili jsme se hrát od první minuty aktivně, ovšem střelecky nám nebylo přáno. Porážku hodíme rychle za hlavu a začneme se připravovat na nejdůležitější fázi sezony,“ má jasno Polášek.

Jeho tým teď čeká chvíle odpočinku, extraliga totiž bude mít na programu předkolo play-off.

„Pauza nám neuškodí, společně jako tým zapracujeme na nějakých věcecha dáme se zdravotně do kupy“ dodal Polášek.