Program přípravných zápasů odstartuje Sparta v úterý 8. srpna, kdy se představí na ledě partnerských Litoměřic z Chance ligy. Už o dva dny později se Pražané představí v Liberci a v úterý 15. srpna vyzvou v Nymburku Mladou Boleslav. S českobudějovickým Motorem se Sparta utká pro změnu v Milevsku.

Zajímavým zpestřením bude pro svěřence Pavla Grosse dvojutkání proti německému Eisbärenu Berlín, který poslední sezonu soutěže DEL zakončil na jedenáctém místě a do play-off se neprobojoval. Celek z německého hlavního města má ve svém středu zajímavé hráče jako Frederika Tiffelse a Marcela Noebelse, kteří si přivezli stříbrnou medaili z letošního mistrovství světa, nebo Kanaďany Zacha Boychuka a Patrice Cormiera, kteří mají zkušenosti z NHL.

První utkání proti berlínskému celku odehraje Sparta v neděli 27. srpna v Německu, odveta se koná o tři dny později v Praze. Zatím poslední utkání přípravy mají sparťané na programu v pátek 8. září doma proti Liberci.

„Další přípravné zápasy ještě řešíme. Jsme rádi, že změříme síly i s elitními zahraničními soupeři,“ uvedl k přípravě trenér Gross.

Ten doposud trénoval právě v Německu, odkud zamířil před tímto ročníkem poprvé na zkušenou domů do Česka. V současnosti se proto seznamuje s novým prostředím a sžívá se s týmem, který prochází každoroční letní dřinou. Tu letos poprvé vede nový kondiční trenér Ondřej Ježek, který dosud působil v Mladé Boleslavi.

„Hráče jsem si otestoval, protože spousta z nich je pro mě nových a neznám je. Na základě toho jsem hráče rozřadil do skupinek a každý pracuje trochu na něčem jiném. Systematicky je chci posouvat dál a dál,“ prozradil pro klubový web nový kondiční kouč.

„Společně budeme trénovat přibližně osm týdnů. Pak kluci dostanou volno, ke kterému ale obdrží i svůj individuální tréninkový program. Poté se opět sejdeme na ledě, kde už bude kompletně celý kádr,“ nastínil, co sparťany čeká před startem přípravných zápasů.

Přípravná utkání Sparty
8. srpna Litoměřice – Sparta
10. srpna Liberec – Sparta
15. srpna Sparta – Mladá Boleslav (hráno v Nymburce)
24. srpna Sparta – České Budějovice (hráno v Milevsku)
27. srpna Eisbären Berlín – Sparta
30. srpna Sparta – Eisbären Berlín
8. září Sparta – Liberec