Celá hala najednou ztichla, když Dominik Furch za svou brankou vyrobil chybu. Hokejisté Vítkovic se tím dostali do vedení 3:2 a kouč Vladimír Růžička ho stáhl na střídačku. Toho, za kým celou sérii pevně stál a dával mu podporu…

Byl to velký moment zvratu.

Slavia se ve čtvrtek nevzdala a pátý duel série otočila a nakonec vyhrála 5:3.

Rozhodl o tom domácí útočník Jaroslav Bednář, autor dvou gólů a asistence. Ve čtvrtek byl nejlepší, hrál jako probuzený.

Pražané snížili stav čtvrtfinále na 2:3. V sobotu budou odvracet druhý mečbol v Ostravě.

Vyrovnaná partie se dlouho přelévala ze strany na stranu. „Ale v první třetině jsme byli rozhodně lepší,“ říkal forvard Roman Červenka. Slavia se po trefě jeho a Bednáře dostala do vedení 2:0, jenže Vítkovice díky Varaďovi, Hubáčkovi a Štefankovi otočily výsledek ještě do půli utkání.

V oné 29. minutě přišla černá chvíle 18letého Furcha, který špatně rozehrál puk a hosté šli do vedení a kouč Růžička začal na střídačce rozhazovat rukama…

Jenže s příchodem Nerudy do branky jako by jeho tým ožil. A živou vodu přilil těsně před druhou přestávkou vyrovnávající David Hruška.

Klíčový okamžik přišel necelých sedm minut před sirénou, když osamocený Bednář dostal přihrávkou z rohu a „plácl“ do puku.

Hostům už nepomohla ani závěrečná power play, kdy jasnou šanci vychytal fantastickým zákrokem Neruda. Výhru naopak pojistil Vondrka.

Slavia – Vítkovice 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. Červenka (Vašíček, Bednář), 9. Bednář (Červenka, Vondrka), 39. Hruška (Beránek, Kolařík), 54. Bednář (Čermák, Červenka), 60. Vondrka – 13. Varaďa, 25. Hubáček (Varaďa), 29. Štefanka (Hubáček). Rozhodčí: Husička, Hradil – Bejček, Pešek. Vyloučení: 6:6 . Využití: 2:2. Diváci: 6693.

Slavia: Furch (29. Neruda) – Kadlec, Špelda, Drtina, Žižka, Vašíček, Sloboda, Kolařík, Vyhlídal – Hruška, Beránek, Tomica – Bednář, Červenka, Vondrka – Micka, Růžička, Doležal – Endál, Jelínek, Čermák. Trenér: Růžička.
Vítkovice: Štěpánek – Jurečka, Barinka, Kuboš, Stehlík, Krstev, Trnka, Ovčačík – Klimek, Štefanka, Krenželok – Varaďa, Burger, Hubáček – Strapáče, Hurtaj, Kvapil – Ujčík, Hruška, Svačina – Treille. Trenér: Hadamczik.