Trenér Pražanů si na setkání s novináři musel přinést „tahák“ se všemi absencemi. „Bez něj bych to nedal dohromady,“ vysvětlil, než začal vyjmenovávat lazaret.

Klimek, Říčka, Smejkal, Černoch, Kalina, Pavelka, Košťálek, Piskáček, Beran. Počet hráčů, které dostihly zdravotní trable, stoupnul na číslo devět. U posledních tří jmenovaných je naděje na brzký start, ostatní si mohou počkat klidně i měsíc. „Minimálně jednou za sezonu každý tým potká období, kdy ho dostihne nepřízeň osudu. My ho prožíváme teď. Je to velmi obtížné,“ zoufal si Uwe Krupp.

Trable v obraně

Problémy jsou vidět hlavně v defenzivě. Sparta inkasovala šestnáctkrát v posledních třech zápasech. „Chybí nám čtyři obránci z původní šestice, jež startovala sezonu. Zbyl jen Blain a Delisle. Chybí nám hráči, kteří vynikají v blokování střel,“ vyřkl hlavní problémy.

Krupp tedy nyní musí hledat nové ideální složení. „Můžete kompenzovat dvě nebo tři zranění, ale existuje hranice, kdy se mužstvo změní příliš. Kluci si musí zvykat na nové role a větší zodpovědnost. Trénujete vlastně úplně jiný tým,“ uvedl kouč.

V obranných řadách proběhla tento týden také jedna změna. Blaž Gregorc odešel do Vítkovic, opačným směrem se stěhoval švédský zadák Erik de la Rose.

„S Blažem jsme se několikrát setkali. Myslím, že s žádným hráčem jsme neměli tolik mítinků. Nebyl spokojený s časem na ledě, chtěl větší roli. Je dobrý hráč, ale máme i další, kteří si zaslouží čas na ledě, tak požádal o přestup,“ vysvětlil odchod slovinského reprezentanta.

Také pětadvacetiletý seveřan uvítal restart. „Měl dobrý rok v Jihlavě, ale ve Vítkovicích se po zranění úplně nedostal do pohody. Výměna je dobré řešení pro oba hráče. A Erik tu chce být, což je pro nás základní pozitivum,“ kvitoval Krupp.

Brankář není viník

Se špatnou formou týmu se svezl i gólman Matěj Machovský, který byl v posledních dvou utkáních střídán. „Když mužstvo hodně inkasuje, hned se ukazuje na brankáře. Macho je však stále sebevědomý, má nějaké zkušenosti. Prošel si takovým obdobím a ví, co dělat. Ani pro něj není lehké, že nastupuje za prakticky jinou defenzivou.

Na tréninku však působí dobře, takže bude normálně chytat,“ vyjádřil německý trenér důvěru jedničce Pražanů. Nálada v holešovickém základním táboře není ideální. „Není tu špatná atmosféra, ale všichni jsou už lehce naštvaní a frustrovaní. Kdyby teď někdo dělal srandičky, tak budu vytočený,“ pravil upřímně a nabídl přirovnání.

„Je to jako rozbuška u bomby. Když se daří, je delší, když ne, tak je kratší, než vybuchnete. Takhle to teď máme,“ ozřejmil situaci v klubu.

Po Kruppově příchodu prožívá Sparta první těžší období. Slovo krize samotný trenér používat nechce. Každopádně stejně jako celé mužstvo se teď musí ukázat. „Od začátku je to výzva. Nejdřív šlo o to poznat hráče, vštípit jim nový systém. Teď je tu výzva, že musím koučovat padesát procent původního týmu. Musíme přijít na to, jak z nás udělat konkurenceschopný tým,“ řekl.

Přerušit nepříznivou sérii mohou Pražané dnes na půdě Zlína.