"Myslím si, že jsme odehráli lepší zápas než ve Švédsku. Byli jsme aktivnější, oni měli zase střelecky navrch. My jsme ale rádi, že jdeme dál. Na výsledek se nekouká, důležitý je součet obou zápasů. Každý zápas v Lize mistrů je výborná zkušenost," těšilo útočníka Sparty Jakuba Strnada.

Skóre utkání otevřel Řepík v 11. minutě a až do startu závěrečné dvacetiminutovky platil stav 1:0. Poté srovnal Granberg a švédský tým vycítil šanci. Jenže domácí, v brance s Matějem Machovským, který se ve sparťanské brance ukázal poprvé po svém návratu, dlouho odolávali.

Pár minut před koncem hosté odvolali gólmana a zkusili to v šesti. Dokázali vstřelit gól na 2:1 Karlssonemm, ale ten padl až v čase 59:38 a na víc už Švédům nezbylo času.

Sparta opět zakusila hořkost porážky, tentokrát 0:2 v Českých Budějovicích.
Žádné góly, žádné body. Sparta padla na jihu, Budějovice slavily jubileum

Sparťané tedy postupují dál, ale hlavně mají cenný skalp silného soupeře. "Jsou neskutečně silní na puku, v soubojích jeden na jednoho a všude bruslí v pěti. Hrají velmi kompaktně, což platilo také o Skelleftee. Švédský hokej je vynikající," chválil Strnad.

A měření sil se švédským hokejem bude pokračovat. Ve čtvrtfinále se totiž Pražané utkají s Rögle."Vyzkoušíme si zase něco nového, jiný švédský tým, ale rozhodně nás nečeká nic lehkého. Těšíme se," dodal.

Sparta - Skelleftea 1:2 (1:0, 0:0, 0:2). První zápas 3:1, postupuje Sparta

Branky: 11. Řepík (Sobotka) – 42. Granberg (L. Karlsson), 60. L.Karlsson (Kühnhackl, Pudas). Rozhodčí: Tscherrig, Hebeisen – Ondráček, Špůr. Vyloučení 3:3. Bez využití. Diváků: 3417.

Sparta: Machovský – Pavelka, Mikliš, Tomov, Moravčík, Jeřábek, Polášek – Thorell, Horák, Konečný – Šmerha, Sobotka, Řepík – Strnad, Vitouch, Dvořáček – Jandus, Kaše, Doležal – Hašek.