Nálada musí být v Edenu lepší než před měsícem, mám pravdu?
Určitě, zlepšila se. Začátek sezony se nám nepovedl, hlavně když jsme prohráli čtyři zápasy doma v řadě. Teď se to trochu zlepšilo, ale tabulka je hodně vyrovnaná. Kromě prvních týmů nikdo neodskočil a máme před sebou sérii těžkých zápasů, takže až potom to můžeme zhodnotit.

Co se dělo na začátku, že to nešlapalo? Tým se musel po letních změnách více sehrát?
Je to možné, ale spíš než sehráváním bych to přičítal tomu, že nám hrubě nevyšly ty domácí zápasy. Bylo to o našem nasazení, připravenosti, jako tým jsme kompletně nehráli dobře a když si každý sáhne do svého svědomí, tak musí říct, že to nebylo ono. Přišli jsme o body, které by se teď hodily. Mít jich o pět šest více, tak jsme někde jinde.

Hraje se vám lépe venku, kde proti vám soupeři otevřou hru?
Myslím, že při těch domácích prohrách se to všechno špatně sešlo.

Obrana šlape dobře, ale útoku se příliš nedaří. Čím si to vysvětlujete?
Bohužel, produktivita trochu vázne. V každém zápase máme šance, ale neproměňujeme. S Ústím nám to vyšlo, dali jsme osm gólů, ale to byla jedna vlašťovka. Uvidíme, jak se nám bude dařit dál. Produktivita je o spolupráci celého týmu.

Nedobíráte si útočníky, že nejproduktivnějším hráčem týmu jste vy, obránce?
Ne, to ne. (směje se) Jsem rád, že se mi daří, ale časem se to přehoupne a některý z útočníků mě předběhne.

Momentálně máte o tři body více, než za celou minulou sezonu na Kladně. Po 21 zápasech je bilance 17 bodů na obránce skvělá.
Jde o to, že se dobře sejde více věcí. Padají góly z nahrávek, daří se. Těžko říct, jestli to tak bude pokračovat. Budu rád, ale obecně je hra pořád stejná, jen se někdy sbírají body a někdy ne. Je to o štěstí, náhodě, jak pomohou ostatní. Povzbudí to každého, člověk je rád, že tím pomáhá týmu. Je to rozdíl, než když jsem měl loni po dvaceti zápasech pět bodů.

Jak jste na Slavii vyplnili reprezentační přestávku?
Měli jsme o víkendech volno, ale přes týden jsme udělali pořádný kus práce.

Tenhle týden vás čeká pořádná dřina, jedete do Varů a doma přivítáte Kladno…
Je to lepší, začíná se jakoby od začátku. Vary můžeme zaskočit, i když se zatím prezentují suverénně. Kladno má poctivý tým, pracovitý, těžko se proti nim hraje.

Užíváte si zápasy proti špičce ligy více?
Ano, jsou rychlejší, když držíte krok, tak vás to více baví. Ale také se může stát, že prohrávate čtyři pět nula a to už tak moc nebaví. (usmívá se)

Za sebou máte přes 200 zápasů v 1. lize, takže můžete porovnávat. Přijde vám letošní ročník vyrovnanější než ty předchozí?
Řekl bych, že ano. I když je složité to říct, protože třeba v Chomutově byl tým vyloženě lepší než zbytek ligy a podobné to bylo i na Kladně. Z mého pohledu je ale liga hodně vyrovnaná, z dvanácti třinácti týmů může vyhrávat kdokoliv, je to hodně otevřené.