„Byla to podívaná, skvělý zápas. Slavia hrála opravdu kvalitní hokej, byli na tom dobře fyzicky, rychle bruslili. Chvíli nám to trvalo, než jsme vyrovnali jejich úroveň,“ přiznal trenér Sparty Uwe Krupp.

Favorit se nadřel

Extraligový tým byl jasným favoritem. V přípravě nasázel deset gólů nejslavnějšímu švýcarskému týmu, Davosu, německý Mnichov jich dostal osm. Se Slavií se ale sparťané na výhru hodně nadřeli. Znovu se potvrdilo, že derby je specifický zápas, v němž se rozdíly mezi týmy tak trochu mažou.

„Kluci hráli na doraz a musím je pochválit. Byli schopní se vyrovnat jednomu z nejlepších týmů v extralize,“ těšilo trenéra Slavie Miloše Říhu mladšího. Jeho svěřenci šli zásluhou trefy Šmerhy po půl hodině hry do vedení, ale Kumstát během sedmi minut, rozdělených přestávkou, strhl vedení na stranu Sparty. Devět minut před koncem srovnal Šagát a šlo se do prodloužení, v němž rozhodl Kudrna.

„Perfektně jsme se připravili a měli skvělý pohyb. Proto jsme byli v první polovině zápasu lepším týmem,“ pochvaloval si Říha. Pro hokej je jen škoda, že toto derby bylo pouze přípravné. A zřejmě ještě dlouho bude…