„Jsem vděčný, že se povedlo to, co už vypadalo nereálně. Sparta mi v mém návratu na led moc pomohla,“ vrátil se Přibyl k uplynulému ročníku na webu Sparty. Devětadvacetiletý forvard naskočil do zápasu po celých čtyřech ročnících bez jediného utkání. V extralize si připsal šest startů a dalších 23 jich přidal o soutěž níž za Sokolov. Tam navíc zářil. V základní části zapsal dvanáct kanadských bodů a v play off jich přidal dalších šest.

„Chtěl bych moc poděkovat všem klukům a realizačnímu týmu v Sokolově, kde mi všechno hodně usnadnili. Stejně tak patří velký dík i všem hráčům a celé organizaci Sparty,“ uvedl Přibyl. „Plánoval jsem hlavně návrat na Spartu, ale nakonec bych řekl, že právě období v Sokolově mi pomohlo dostat se zpět do optimální formy,“ ocenil.

Bývalý mládežnických reprezentant, který si zahrál i za áčko národního týmu, totiž prožil opravdu dlouhé čekání. Po parádní sezoně 2015/16, v níž sbíral víc než bod na zápas, si řekl o šanci za mořem. Podepsal dvouletou nováčkovskou smlouvu s Calgary, o slavnou NHL se nakonec ale pořádně poprat nemohl.

Na farmě ve Stocktonu si opět zranil koleno, čímž se rozjel kolotoč zdánlivě nekonečných zdravotních lapálií. Operace, infekce, další operace… Operačních zákroků nakonec bylo sedm, pět s kolenem a dvě s kyčlemi. Započala dlouhá rehabilitace a několik neúspěšných pokusů o návrat k milovanému sportu.

Ve výsledku to nakonec znamenalo 1715 dnů bez ostrého zápasu. Letos 17. listopadu tak bylo asi jen málo hokejových fanoušků, kteří by Přibylovi návrat nepřáli. Právě v ten den totiž oblékl dres prvoligového Sokolova a týmu pomohl k vítězství 3:0 nad Frýdkem-Místkem. Sobě i všem okolo navíc dokázal, že na hokej na nejvyšší úrovni pořád má. V Chance lize zářil a neztratil se ani v extralize, byť tam žádné body nepřidal.

Teď doufá, že mu na konto přibydou už v dalším ročníku. Přibyl se totiž na Spartě dohodl na nové smlouvě. „Příba se už nyní připravuje na další sezonu, nic nepodceňuje. Věříme, že se mu v následující sezoně podaří naplno prosadit do sparťanského A týmu. Stále to má v sobě,“ prohlásil pro klubový web sportovní ředitel Sparty Petr Ton.

Není divu, že navrátilci věří. I sám legendární extraligový útočník si s Přibylem v minulosti zahrál a poznal, jaký talent to je. Za vše hovoří už jen samotná čísla. Přibyl odehrál v naší nejvyšší soutěži 221 zápasů, ve kterých posbíral 136 kanadských bodů. Za tím, aby mohl přidat ještě další, ušel pořádně dlouhou cestu, která teď vypadá, že vedla k vytyčenému cíli.