"Bylo dobré opět hrát po pauze, jsme šťastní že jsme vyhráli a že máme tři body. Nepředvedli jsme nejlepší výkon, ale takové to bývá, když se vrátíte po pauze. Za vítězství a tři body jsme šťastní, je to pro nás důležité," pochvaloval si asistent sparťanského kouče Miloslava Hořavy Hans Wallson.

První dvacetiminutovka přinesla v karlovarské hale převahu pražské Sparty, která během první třetiny třikrát brankově uhodila. Skóre otevřela již v 5. minutě, kdy se zapsal do střelecké listiny Forman ale Energie kontrovala v 11. minutě vyrovnávací trefou z hole Redlicha.

Podruhé šli hosté do vedení ve 12. minutě, kdy se gólově prosadil Kousal a v 18. minutě poslal Spartu do dvoubrankového trháku kapitán Řepík. Ještě v téže minutě však dokázala Energie snížit, když se úspěšnou dělovkou prezentoval Koblasa. Podruhé Sparta odskočila Varům na rozdíl dvou branek ve 29. minutě, to se po přečíslení dva na jednoho prosadil Buchtele, to však bylo z gólové stránky ve druhé třetině vše.

Sparťané zlomili definitivně odpor energetiků v závěrečné třetině. Ve 45. minutě se z gólové dorážky po střele Thorrela radoval úspěšný střelec Tomášek, a o minutu později Sparta už vedla o čtyři branky, když převedla pohlednou kombinaci, kterou brankově zúročil svou druhou trefou v duelu Buchtele. V 59. minutě Energie porážku zmírnila, když se po přečíslení prosadil Redlich, ale to bylo v utkání ze strany Energie vše.

"Gratulujeme Spartě ke třem bodům. Byla lepší a vyhrála zaslouženě. Snažili jsme se vzdorovat jak to šlo, ale tým Sparty je velmi silný. Záplatovali jsme dnes sestavu, z tohohle pohledu jsme uhráli slušný výsledek. Neměli jsme ani čas na přípravu, hráči odpadávali během včerejší noci a dneška," poznamenal kouč Varů David Bruk.

Energie podlehla Spartě 3:6

HC Energie Karlovy Vary – HC Sparta Praha 3:6 (2:3, 0:1, 1:2). Branky a nahrávky: 11. Redlich (Hladonik), 18. Koblasa, 59. Redlich (Kohout, Hladonik) – 5. M. Forman (Kaše), 12. P. Kousal (D. Vitouch, Buchtele), 18. G. Thorell (Řepík, M. Forman), 29. Buchtele (P. Kousal), 45. Tomášek (E. Thorell, Horák), 46. Buchtele (Kempný, P. Kousal). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Ondráček, Thuma. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 4 108. Karlovy Vary: Lukeš – Bulka, Rohan, Mikyska, M. Kočí, Stříteský, Havlín, Tůma – Koblasa, Černoch, O. Beránek – Šmajda, Kružík, Kofroň – Redlich, Hladonik, Kohout – Juusola, Koffer, Mat. Adámek. Sparta Praha: Kořenář – Kempný, Mikliš, Krejčík, Jandus, Moravčík, Polášek, Krutil – Tomášek, Horák, E. Thorell – Řepík, G. Thorell, M. Forman – Buchtele, D. Vitouch, P. Kousal – Konečný, Kaše, Safin.