"Své kvality prokázal za mnoho let v NHL, hrál s těmi nejlepšími. Je to extrémně nepříjemný hráč, přesně takový, jakého každý tým potřebuje. Má obrovskou touhu k návratu na led a vítězit," říká Tomáš Divíšek, šéf sportovního úseku.

Po šesti sezonách v Edmontonu, kde o sobě dal fanouškům vědět nejvíce, přestoupil před loňskou sezonou do Arizony. V létě neuspěl v kempu Anaheimu a s kariérou v NHL se rozloučil. To ale neznamenalo definitivní konec s hokejem a po krátké pauze v jeho životopise zasvítilo nové jméno - Sparta Praha.

Zdroj: Youtube
41. kolo extraligy: Sparta - Třinec 5:1.
Sparta po třech prohrách zabrala. Její probuzení odnesl Třinec

V zámořské soutěži má každý tým vyhlášeného tvrďáka, který sbírá prakticky jen trestné minuty a trenéři je na led posílají, když jsou zapotřebí tvrdé pěsti nebo na ochranu největších hvězd. Tohle byla i role Kassiana, ovšem ten byl výjimečný v tom, že se dokázal prosadit i tím, co je útočníkům vlastní - sbírat body za góly a asistence.

"Vítěz OHL a vicemistr světa do 20 let působil v NHL dvanáct sezon, ve kterých odehrál za Buffalo, Vancouver, Edmonton a Arizonu celkem 661 zápasů základní části a dalších 45 přidal v bojích o Stanley Cup," představuje Sparta na klubovém webu novou a pořádně zvučnou posilu!

Kanadský útočník Stephen Harper.
Kanadská posila pro Spartu! V Praze se hlásí útočník Stephen Harper