Zejména sobotní porážka 2:3 po prodloužení na ledě beznadějně posledních kadaňských Trhačů, pro které to byl za třicet odehraných kol teprve šestý bodový zisk, je ostudná. „Je to velké zklamání,“ přiznává asistent trenéra Razýma Jan Srdínko. „Nebyli jsme spokojeni s předvedenou hrou, nedařily se nám ani přesilové hry a to byl obrázek celého zápasu,“ dodal.

Obránci chybí, útočníkům to nepadá 

Už několik zápasů se slávisté musejí obejít bez služeb spolehlivých obránců, kteří jsou zranění. Chybí nejproduktivnější hráč týmu Jiří Drtina a kapitán Jan Novák. A když to vepředu nepadá útočníkům, jimž se ještě před týdnem dařilo, tak jsou z toho bodové ztráty. „Někteří hráči si neplní povinnosti, které by během hry měli,“ dodává Srdínko.

Problém s absencí dvou defenzivních opor přiznává i útočník Marek Ryzák. „Jsou to dva nejproduktivnější hráči. Mají nejvíc bodů a jsou hodně platní. Hlavně v přesilovkách jim to klape. Na druhou stranu to je i šance pro nás ostatní, co nedostáváme tolik prostoru, abychom se ukázali,“ říká.

Reprezentační přestávka teď slávistům určitě přijde vhod. Vedoucí trio Karlovy Vary, České Budějovice, Kladno trochu utíká, ale na čtvrté místo mají jen minimální bodový odstup. „Chybí nám důraz kolem branky, asi bych začal od nejjednodušších věcí. Nevymýšlet nic velkého a zase se zpátky vrátit na koně,“ odkrývá recept na úspěch Ryzák.

Slávistické série
Pět vítězství v řadě
23. 27. kolo
Slavia Kladno 4:2
Přerov Slavia 2:3
Slavia Litoměřice 3:0
Benátky Slavia 1:4
Slavia Havířov 4:3

Tři porážky v řadě
28. 30. kolo
Budějovice Slavia 4:2
Slavia Prostějov 1:2
Kadaň Slavia 3:2 pr

Příští zápas
17. 12. Slavia Fr.-Místek