„Po sobotní prohře na ledě Znojma byl místo původně plánovaného nedělního volného dne zařazen mimořádný trénink, na kterém proběhly pohovory vedení s hráči. V souvislosti s neuspokojivými výsledky chystá Slavia v nejbližších dnech zároveň také významné posílení sportovního úseku,“ zní v prohlášení, které adresovalo svým fanouškům i partnerům na klubovém webu.

Jak se tým stále nemohl nastartovat, začalo se se změnami v kádru. A ideálním posílením byl návrat bývalých slávistů, kteří nedostávali tolik prostoru v extraligových týmech.

Znojemští hokejisté (v bílém) vyzvali ve 22. kole Chance ligy tým Slavie Praha.
Hokejová letka orlů brala tři body proti pražské Slavii

„Na špatné výsledky jsme zareagovali příchodem několika hráčů pro zkvalitnění kádru. Tým posílili útočníci Tomáš Guman a Matěj Beran či obránce Karel Klikorka, kteří v poslední době ukazovali, že patří mezi nadstandardní prvoligové hráče. Klub v tuto chvíli jedná o dalších možných posilách a hráčských výměnách. Do zápasů zasáhlo v průběhu letošní sezony několik hráčů v rámci střídavých startů. Tito hokejisté jsou vybíráni s maximálním důrazem na to, aby přinesli kvalitu a týmu pomohli. I proto se v některých případech jedná o hráče se slávistickou minulostí – Tomáš Šmerha nebo Jan Štibingr,“ zní dále.

Slávisté nejsou v situaci, že by je nějak mělo zajímat, proti jakému soupeři nastoupí. Nutnost okamžitě začít bodovat, je už mimořádná. Ve středu do Edenu přijede aktuálně čtvrtý Prostějov, v sobotu jedou Pražané na led posledního Frýdku – tady budou muset bezpodmínečně uspět. V příštím týdnu je čekají hned tři zápasy – v pondělí doma Třebíč, ve středu do Kolína a v sobotu doma Litoměřice.„

Tisková konference s trenéry po posledním domácím zápasu Slavie s Jihlavou:

Zdroj: Youtube

HC Slavia Praha děkuje všem svým fanouškům, příznivcům i partnerům za podporu i přes nepříznivé výsledky. Současná situace není nikomu ve vedení klubu ani v realizačním týmu lhostejná a všichni vynakládají maximální úsilí pro její zlepšení,“ vzkazuje vedení klubu všem věrným fanouškům.

Ti už ale chtějí co nejrychleji vidět pravidelný bodový přísun…

Hokejisté Slavie přivítali ve 21. kole Chance ligy na domácím ledě Jihlavu.
Divoká přestřelka. Slavia z ní doma proti Jihlavě vyšla s jedním bodem