„Tento projekt se rozběhl již v předminulém ročníku extraligy. Některé školy se již připojily k dlouhodobé celoroční spolupráci mezi školou a hokejovým klubem, jejím cílem je umožnit studentům a pedagogům sledování atraktivních hokejových zápasů za speciálních podmínek. A třeba právě na jejich škole se objeví na návštěvě i sparťanští hokejisté,“ vysvětluje tiskový mluvčí klubu Tomáš Zetek.

Podepsaný dres Sparty 

Studenti i pedagogové mohou získat vstupenky za pouhých 20 korun a zúčastněné školy mezi sebou navíc na tribunách při zápasech svedou souboj ve fandění o podepsaný dres Sparty.

„Už ho máme. Studentům se povedlo jej vyhrát a dali jsme si ho zasklít a vystavit,“ usmívá se ředitelka Střední odborné školy civilního letectví Ludmila Turečková. „Studenti mají tento projekt rádi. Když Sparta akci vyhlásí, tak třídní učitelé zjistí zájem a my si pak jen lístky vyzvedneme. Za takovou cenu je to pro ně opravdu výhodné,“ dodává.

Spolupráce už druhý rok 

„Je to úžasný projekt, hodně povedený. Děti mají za 20 korun příležitost jít se podívat na hokejovou Spartu, navíc to máme do O2 areny z naší školy kousek. Spolupracujeme již druhý rok a máme velké odběry lístků, v průměru mezi 150 a 400 kusy na jedno utkání. Navíc k nám díky tomu přišel na besedu i nejvyšší šéf Sparty Petr Bříza. Klub je velice vstřícný,“ těší vedoucí učitelku Střední odborné školy Jarov Zuzanu Švábenskou.