A to bezezbytku platilo i včera na Kobře, která za stavu 1:1 na zápasy hostila jablonecké Vlky. Po celé utkání měli převahu, ale hosté trestali vyloučení a za stavu 4:4 se šlo do prodloužení. V něm se hrálo téměř sto procent času před brankou Severočechů, ale co naplat, když nedáte gól, a to ani v nájezdech, které prohrajete 0:3…

Důležitá bude disciplína 

„Do prodloužení to vůbec nemělo dojít. Vypracovali jsme si hodně gólových šancí, ale neměli štěstí v koncovce. Hostům výborně zachytal Stejskal, který patří k nejlepším ve druhé lize," kroutil po zápase hlavou trenér Kobry Miloslav Šeba.

Jeho svěřenci teď stojí před stejným problémem, jako v předchozí sérii s Vrchlabím prohrávají 1:2 na zápasy a ve středu jedou na soupeřův led. Otočí to podruhé za sebou? „Důležitá bude disciplína. Častá vyloučení nás brzdí a otáčet to pak stojí síly. Jablonec má teď výhodu, protože může hrát uvolněně. My musíme hrát, oni můžou. Náš tým má ale dost sil, aby to zvládl stejně jako s Vrchlabím," burcuje Šeba.

Podcenit nemůžeme nikoho 

Letci z Letňan stojí na hraně historického úspěchu, o který se snaží už několik let, o postup do 2. ligy. O víkendu doma porazili v klíčovém zápase Český Krumlov 9:5 a když o víkendu uspějí v Chebu, postoupí do finále kvalifikace o třetí nejvyšší soutěž.

Pro neznalé výkonnostního hokeje zápas by měl být jasnou záležitostí Pražanů, ti na svém ledě tohoto soupeře rozstříleli 12:0. „Podcenit nemůžeme nikoho, na takový rozdíl ten zápas nebyl," řekl pro klubový web trenér Letců Jan Doutnáč.

Budou se hráči Kobry a Letců radovat? 

„Byl to parádní týmový výkony, každý tam nechal všechno," pochvaluje si trenér. I když o tom nikdo nechce mluvit, tak se stává, že někteří hráči nechtějí postoupit, protože ví, že by se s nimi ve vyšší soutěži nepočítalo.

Něco takového v Letňanech neřeší. „Půlka kluků to ví, paradoxně to pro nás bude výhoda. Táhneme za jeden provaz a užíváme si to," říká. Budou se hráči Kobry a Letců radovat? Rozhodnou nejbližší dny. Hokej se v Praze stále hraje!

Jak se hraje 2. liga?29 týmů je rozděleno do 3 skupin Západ (10, včetně HC Kobra Praha), Střed (10) a Východ (9). V základní části se hraje čtyřkolově každý s každým (Východ pětikolově). Do play-off postupuje 8 nejlepších týmů z každé skupiny, Východ si hraje své play-off, Západ a Střed společně od osmifinále až po semifinále, jehož vítězové se zúčastní tříčlenné baráže s vítězem skupiny Východ. Tři nejlepší celky se utkají mezi sebou každý s každým dvoukolově a vítěz přímo postoupí do WSM ligy druhé nejvyšší soutěže.

Jak se hraje přebor?Pražský přebor hraje devět týmů, z toho dva mimopražské. Metropoli reprezentují Letňany, Hvězda, Kobra B, Žižkov, Bohemians a Olympik, dále pak Roudnice nad Labem, Lomnice nad Popelkou a Louny. V základní části hraje dvakrát každý s každým, nejlepší čtyři týmy postoupí do nadstavbové skupiny a utkají se každý s každým dvakrát. Vítěz skupiny se pak kvalifikuje do nalosovaných tříčlenných skupin. Tam hraje opět dvakrát každý s každým a vítězové skupin se poté utkají o volné místo do druhé ligy.