„Byl to urputný boj, žádná hokejová krása,“ popsal přesně střetnutí trenér hostů Václav Varaďa. Na Spartě bylo vidět, že po dvou zápasech, kdy inkasovala celkem čtrnáctkrát, hodně myslí na zadní vrátka. A ani Třinec nechtěl rozjíždět žádnou ofenzivní show. „Kluci šli do utkání s dobrou energií, výborně bruslili. Donutili jsme soupeře hrát hodně defenzivně,“ pochvaloval si domácí kouč Uwe Krupp.

Přesto se ujali vedení hosté, a to dokonce dvougólového. Od modré prostřelil Jakuba Sedláčka v první třetině Milan Doudera, po přestávce se v přesilovce prosadil z předbrankového prostoru Michal Kovařčík.

Sparta však dokázala rychle odpovědět zásluhou Roberta Říčky, což byl důležitý základ k obratu. „Gól nás nastartoval. Stále jsme doufali, že můžeme otočit. Času bylo ještě dost,“ uvedl střelec první domácí branky.

Rousek rozhodl

Spartu pak nakopl také vyrovnávací gól krátce po druhé přestávce, kdy se od mantinelu prosadil Petr Kalina. „Bylo vidět, že kluci rázem dostali novou energii,“ prohlásil Krupp.

Když už se zdálo, že utkání zamíří do prodloužení, rozkmital nohy Lukáš Rousek a využil chyby gólmana Petra Kváči, který vyrazil před sebe nahození od Jeremieho Blaina. „Byli jsme domluvení, že našlápnu a buď zkusíme hybridní icing nebo přímo na gólmana. Že to vyšlo až takhle se štěstím, je super,“ jásal Rousek.

V závěru ještě pečetil výhru do prázdné branky Jiří Smejkal. Sparta získala body i ve třetím zápase sezony, poprvé však udržela všechny tři. Před sérií šesti venkovních zápasů ideální vzpruha. „Vždy je skvělé doma vyhrát. Na další zápasy se musíme dobře připravit a předvést kvalitní výkony,“ dodal Krupp.