Po zápase se srovnali do fronty a převzali bronzové medaile. Z hokejistů Sparty v tu chvíli viditelně čišelo zklamání, smutek, zmar. Do boje o postup do finále dali všechno, a nestačilo to. Historický obrat série s Libercem se nakonec nekonal.

Pražané v sedmém duelu prohráli těsně 1:2, když si vylámali zuby na dokonalé defenzivě Bílých Tygrů. Po dvou třetinách prohrávali 0:2 po gólech Ondřeje Vitáska a Adama Najmana, a i když hned v úvodu třetí dvacetiminutovky snížil Michal Řepík, další obrat už se nekonal.

„Dobře nás napadali, my jsme se špatně dostávali do útočného pásma. Když se dostali do vedení, zablokovali střední pásmo. I my jsme pak měli nějaké šance, ale bohužel jsme je nedali,“ smutně konstatoval kapitán a nejproduktivnější hráč Řepík.

Sparta tak stále čeká na první titul od roku 2007, navíc se potvrdilo, že se jí v sedmých zápasech play-off historicky moc nedaří. Tentokrát se sice Pražanům podařilo už skoro ztracenou sérii senzačně vyrovnat, na poslední krok už však nebyl dost sil.

„Nějaké síly nám to vzalo. Není vůbec jednoduché prohrávat 0:3 a dotahovat proti takhle kvalitnímu mančaftu. Ale kdybychom proměnili naše šance, mohlo se to vyvíjet jinak,“ litoval Řepík, který v sedmi semifinálových bitvách zaznamenal osm bodů.

Na čtvrtečním duelu bylo znát, že jde o hodně. Oba soupeři si dávali pozor na chyby, dost nezvykle padly pouhé dvě trestné minuty. A Bílí Tygři si v závěru svůj náskok velmi zkušeně pohlídali. Po zápase pak svému soupeři sportovně zatleskali za nesmírně dramatickou sérii. Sice zahodili tři mečboly, ale psychicky to ustáli.

„Neřekl bych, že nás to poznamenalo. Mohli jsme to sice rozhodnout i dřív, ale moc jsme si z toho nedělali a pořád jsme si šli za svým,“ popsal Vitásek.

Sparťané teď mohou jen spekulovat, jak by sedmý zápas dopadl, kdyby měli v zádech vyprodanou O2 arenu. „Odehráli jsme šedesát nebo víc zápasů bez diváků, takže jsme na to už nějak zvyklí. S nimi by to samozřejmě bylo lepší, ale doba už je taková. Tohle nám ten zápas neprohrálo,“ dodal Řepík.

Sezona tak pro Spartu končí zklamáním. Sice ovládla základní část a v play-off bere po skvělé podívané bronz, ale nabité mužstvo mělo ještě vyšší cíle.