Třicetiletý vicemistr světa z roku 2006 z Rigy se v květnu upsal na tři roky a je rád, že místo neustálého střídání angažmá zakotví na delší dobu na jednom místě.

"Chtěl jsem dlouhodobější smlouvu. Domluvili jsme se na tři roky a jsem rád, že člověk nemusí řešit, co bude a nebude. Chtěl jsem mít pocit nějaké jistoty a soustředit se vyloženě na práci," řekl Pöpperle. Sparta pro něj byla v Česku jasnou volbou. "Dokud je zájem, tak člověk neuvažuje o něčem jiném. A na nabídky ven je trh složitý. Aby se mi to vyplatilo, tak bych musel čekat. A moc tam toho nebylo."

V Soči se Pöpperlemu sice líbilo, ale na prodloužení kontraktu se v dějišti posledních zimních olympijských her nedohodl. Loňský nováček KHL nakonec angažoval Konstantina Barulina z Omsku. "Dlouho jsme tam koketovali, ale tím, jak jsem se zranil na konci sezony, tak jsme se pak nedohodli," popsal Pöpperle konec působení v Soči.

Na angažmá má dobré vzpomínky. "Dávalo se to tam dohromady, protože všechno bylo nové. Líbilo se mi tam, lepší štace asi v Rusku není," podotkl Pöpperle. I když také pocítil problémy s výplatami. I proto je rád, že kývl Spartě. "Dlužili čtyři pět výplat. Lítat po Rusku a ještě bez peněz není žádná sláva. Pak to doplatili i s prémiemi."

Na kontě má Pöpperle titul s Eisbärenem Berlín v německé lize, ale se Spartou na první triumf čeká. Pražané také vyhlížejí zlato od roku 2007. "Sparta už by si to zasloužila a my hráči se vždycky vracíme s tím stejným cílem. Ten je tady pořád stejný. Ale jak to bude, to nikdo neví," uvedl gólman, který si zachytal také NHL v dresu Columbusu, chytal za Syracuse v AHL, Plzeň i Lva Praha.

Konkurence v bráně?

Sparťanský kádr podle něj má sílu, což ukázal už v minulé sezoně, v které ztroskotal v semifinále na Třinci. "Konečně se to ustálilo, udržela se většina mančaftu. Samozřejmě nějací kluci odešli, ale co jsem se bavil s klukama a viděl jsem to, tak tady síla byla. Myslím, že bude mužstvo pořád silné, a k tomu bude mít ještě víc zkušeností," uvedl Pöpperle.

Má jistotu, že se stane jasnou jedničkou. Nebo ne? Pöpperle se svou pozicí a konkurencí v podobě Jana Lukáše nezabývá.

"S Pepou (trenérem Jandačem) už jsme nějakou sezonu odehráli, nemá cenu řešit, kdo bude jednička. Honza Lukáš je hodně ctižádostivý, tak bude tlačit. Je to hlavně o tom, abychom si pomáhali. V této době už není takový trend, že je daná jasná jednička," uvedl.

Sparta se v sezoně nově přesune z Tipsport Arény do O2 areny a Pöpperle věří, že si tam vytvoří pravé domácí prostředí.

"Je to změna hlavně pro lidi, protože Sparta byla v Holešovicích strašně dlouho. Když to s fanoušky zvládneme, tak si tam domácí atmosféru uděláme a komfort tam bude větší. Je to jen o zvyku," uvedl. Nebojí se, že by klub provázely v novém působišti problémy s návštěvností jako Slavii. "Myslím, že máme lepší fanouškovskou základnu a navíc jsme jediný hokej v Praze," dodal s připomínkou sestupu pražského rivala.

Čtěte také: Nová, lepší a jiná. Sparta začala přípravu na ledě, kapitánem má být Hlinka