Sparťané dorazili v pondělí večer do Švédska v bojové náladě a nechtějí Göteborg opouštět zklamaní. „Každý si po určité době pamatuje jen vítěze, na poraženého finalistu se vždycky zapomene. Proto by bylo krásné vyhrát," řekl Hlinka novinářům.

Obě mužstva budou hrát aktivně 

Šance vidí zcela vyrovnané. „Třeba budeme nakonec my ti smutní, ale přijeli jsme si pro vítězství. Sparta jako vítěz Ligy mistrů, to by znělo moc hezky. Pořád nás ale od toho dělí poměrně dlouhá cesta," uvedl čtyřicetiletý Hlinka.

Přestože o vítězi rozhodne na rozdíl od předchozích vyřazovacích bojů jediné utkání, nemyslí si, že dojde na taktické šachy. „Nemyslím, že to bude přehnaně svázané. Naopak se domnívám, že obě mužstva budou hrát aktivně. Nepředpokládám nějakého 'zanďoura', od nás určitě ne," ujistil Hlinka, jenž švédský hokej dobře zná z působení v Linköpingu.

Hlinku švédská liga zajímá 

Těžšího soupeře z jeho pohledu Pražané asi ve finále dostat nemohli. „Frölunda momentálně patří mezi úplně nejkvalitnější mužstva v Evropě. Máme před soupeřem zdravý respekt," uvedl Hlinka.

Ve čtvrtek se hrál souboj prvních dvou celků švédské nejvyšší soutěže, při němž Frölunda zavítala na led lídra Växjö, které Pražané přemohli v semifinále. „Viděl jsem ten zápas v televizi. Byl moc hezký na koukání, hráli výborně. Švédská liga mě pořád zajímá, tenhle zápas pochopitelně ještě o to víc," poznamenal Hlinka.

Sparta hraje líp venku 

Sparta venku v Lize mistrů ještě neprohrála. A podle mistra světa z roku 2001 to není až taková náhoda. „Když o tom přemýšlím, tak i v extralize hrajeme líp venku, což by nakonec mohla být naše výhoda," věří Hlinka, jenž si dobře vybavil utkání obou finalistů o bronz v Evropské hokejové lize 1996/97.

„Hrálo se tehdy ve finském Turku. A mám pocit, že jsem snad dával dokonce i gól, bylo mi asi osmnáct," smál se Hlinka. „Vybavuju si i výsledek, že to skončilo 4:3, jen už nevím, zda jsme tehdy vyhráli, nebo prohráli," zavzpomínal na těsnou porážku.

Sparťané budou hrát v aréně soupeře 

Doufá, že v úterý večer bude výsledek opačný a na tým nedolehne přehnaná nervozita. „Spíš doufám, že na nás dolehne ta obrovská motivace dosáhnout velkého úspěchu. Hodně kluků od nás má touhu jednou odejít do ciziny, takže teď mají ideální šanci se všem klubům ukázat," prohlásil Hlinka.

Sparťané sice budou hrát v aréně soupeře, ale podporováni stovkami fanoušků, kteří je vyrazili podpořit. "Je moc příjemné, že jich s námi jelo tolik. Vždycky byli na venkovních utkáních hodně slyšet, tak snad nám pomůžou i zítra," řekl Hlinka.

Čtěte také: Hokejisté se sešli v Praze kompletní, tým ještě rozšíří sparťané