"Je to škoda, mohli jsme odskočit, ale nedá se nic dělat. Musíme jít zase zápas od zápasu. Kdyby nám někdo řekl, že po půlce budeme první, tak bychom to brali všema deseti. My se teď musíme soustředit na ten úterní zápas a zvládnout ho," řekl slávistický útočník Václav Pletka a už hledí k dalšímu domácímu souboji s Chomutovem.

Pětatřicetiletý bývalý hráč i Českých Budějovic očekává v baráži boj až do posledního kola. "Je to vyrovnané. Budějky vypadaly, že spadnou dolů, ale mají dobrý mančaft. Koušou, hrají dobře, začaly si víc věřit, my jsme to nezvládli," litoval Pletka porážky 1:3.

Slavia sice v neděli i díky jeho přispění v podobě asistence ve 29. minutě v přesilové hře odpověděla na vedení Jihočechů, ale v závěru zápas ztratila. "Nešly ná tolik nohy. V první třetině jsme byli všude o krok později, ale pak jsme to jakžtakž srovnali. Dali jsme gól, pak už se to přelévalo z jedné strany na druhou. Ale my byli hodně vylučovaní, to nás asi stálo zápas," uvedl Pletka.

Jiné rozpoložení než na jihu Čech

České Budějovice podle něj byly v úplně jiném rozpoložení než v prvním souboji na jihu Čech. "Bylo vidět, že si víc věří. V tom prvním zápase byli takoví zaražení, dneska si asi po té výhře nad Olomoucí začali víc věřit a hráli dobře. Bylo to ale i tím, že my jsme byli všude o ten krok později. Doufám, že v pondělí odpočineme a v úterý jdeme do dalšího zápasu zase naplno," podotkl Pletka.

Slavia sice v oslabení neinkasovala, ale podle Pletky stála hráče hodně sil. "Hraje to čtyři pět lidí, beci se tam točí ve čtyřech. Musíme si na to dávat bacha," upozornil Pletka, že v baráži může každá chyba rozhodovat.

Zahrál si ji dosud jen jednou v kariéře a v roce 2005 v ní právě Českým Budějovicím pomohl k návratu do extraligy. Tehdy ale šlo o sérii na čtyři vítězné zápasy s Jihlavou, nyní hraje o postup čtveřice týmů na 12 kol.

"Je to spíš bojovnější než na krásu. Hodně se bruslí, člověk nechce udělat chybu. Je to takový hokej jako v play off, ale ta kvalita tam asi není taková, jako mají ty mančafty jako Sparta nebo Třinec. My hrajeme svojí soutěž a musíme ji zvládnout," řekl Pletka, který ve všech ostatních sezonách kariéry hrál play off.

HC Slavia Praha - ČEZ Motor České Budějovice 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 29. Sklenář (Knot, Pletka) - 4. J. Straka (Kuchejda, Nouza), 54. Kuchejda (Nouza, Vráblík), 57. Nouza (J. Straka). Rozhodčí: Hradil, Lacina - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 13:11. Využití: 1:0. Diváci: 4300.

Slavia Praha: D. Furch - A. Růžička, Štich, J. Novák, Šulc, Kolařík, Knot, Valach - M. Čermák, Vlasák, J. Doležal - Pletka, Divíšek, Sklenář - Holec, Vas, Kolář - Andres, Babka, Poletín. Trenéři: J. Beránek a Srdínko.

České Budějovice: Bláha - Punčochář, Žovinec, Suchánek, Vráblík, Mucha, Semrád, Dan Růžička - Marek, Pajič, Švihálek - Nouza, J. Straka, Kuchejda - Vaniš, Rob, A. Přibyl - Pašek, Trummer, D. Boháč. Trenéři: Rosol a Bělohlav.