Hokejisté Sparty tak mohli zapomenout na páteční domácí výpadek s Olomoucí (2:4) a před úterním finále Ligy mistrů ve Švédsku se opět dostali do pohody. Ne tedy, že by jim doposud chyběla…

Zápas šel do prodloužení 

Všechno se přitom pro Spartu vyvíjelo dobře. V patnácté minutě otevřel skóre Vrána, na konci druhé části se prosadil Ihnačák. Po dvou třetinách tak platil stav 2:0 a vypadalo to, že Piráti střílejí pouze slepými. To ovšem neplatilo dlouho a mezi 46. a 49. minutou srovnali Sklenář s Vondrkou, bývalí slávisté, které vždy potěší uspět proti Spartě.

Zápas šel do prodloužení a když už to vypadalo, že i do nájezdů, nařídil rozhodčí „penaltu" proti Chomutovu za úmyslné postrčení branky. A jak bylo již zmíněno, Pech se nemýlil.

Chomutov po celý duel hodně zlobil 

„V první třetině jsme měli problémy, udělali jsme dva stupidní fauly v útočném pásmu a hráli jsme tam celkem šest minut v oslabení, což celou třetinu poznamenalo. Po té druhé jsme vedli 2:0, což bylo pro nás výborné, ale Chomutov nás přestřílel, ve třetí třetině dal i kontaktní gól a my jsme se začali dostávat pod tlak. Před vyrovnávacím gólem jsme měli puk na holi. Alespoň v prodloužení jsme měli trošičku více ze hry a drželi se na puku, jinak nás Chomutov po celý duel hodně zlobil," chválil svůj tým, ale i soupeře jeden z asistentů trenéra Kalouse, Jiří Veber. Zatímco ostatní kluby mají týdenní volno, sparťané si balí kufry a zítra vyráží směr Švédsko. Uspějí?

Čtěte také: Sparta díky Pechově trefě v prodloužení udolala Chomutov 3:2