Kdo se zdržel o pět minut, musel si při příchodu na stadion myslet, že je časomíra rozbitá nebo ji zapomněli od minulého zápasu vynulovat. Hned po 29 vteřinách usedl na trestnou lavici sparťan Forman, v čase 1:01 ho vrátil zpět do hry úvodní gól Říčky. Prakticky okamžitě rozhodčí opět vylučoval na straně hostů, Kousala, ale tentokrát padl gól na druhé straně, v oslabení srovnával Buchtele. Ani Kousal ovšem nevydržel na trestné lavici celý trest, domácím vrátil vedení opět Říčka.

Uběhlo jen dvacet vteřin a po gólu Chlapíka bylo opět srovnáno. Že by se zápas na chvíli uklidnil? Ne hned, ve zmiňovaném čase 4:29 dostal potřetí Pardubice do vedení Cienciala.

Atmosféra v enteria areně před haloweenským zápasem mezi Dynamem Pardubice a Spartou Praha. | Video: Deník/Zdeněk Zamastil

Hrál se pohledný útočný hokej se šancemi na obou stranách. Dalšího gólu se více než deset tisícovek diváků dočkalo až na začátku třetí části, kdy vyrovnal Sobotka. Ani u této trefy domácí neotáleli dlouho s odpovědí a za 74 vteřin bylo vedení zpět na pardubické straně po gólu Kauta.

V dramatickém závěru, kdy rozhodčí vylučoval na obou stranách, se už na výsledku nic nezměnilo. Nejblíže dalšímu gólu byl sparťanský debutant Sihvonen. Fin z Litoměřic trefil ale jen tyč.

Atmosféra v enteria areně před haloweenským zápasem mezi Dynamem Pardubice a Spartou Praha. | Video: Deník/Zdeněk Zamastil

Tipsport extraliga – 16. kolo:

HC Dynamo Pardubice - HC Sparta Praha 4:3 (3:2, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Říčka (Košťálek, Cienciala), 4. Říčka (R. Kousal, Košťálek), 5. Cienciala, 45. Kaut (Cienciala, Kolář) – 3. Buchtele (Lajunen, Krejčík), 4. Chlapík (Forman, Sobotka), 43. Sobotka (Chlapík). 

Rozhodčí: Šír, Mrkva – Lederer, Bohuněk. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 10 194 (vyprodáno). 

HC Dynamo Pardubice: Will – Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Kolář, Vála – Hyka, Sedlák, Říčka – Radil, Zohorna (A), R. Kousal – Kaut, A. Musil, Cienciala – Vondráček, Rohlík, Mandát – Paulovič. Trenér: Václav Varaďa.

HC Sparta Praha: J. Kovář (5. Kořenář) – Krejčík, Moravčík, Němeček, Irving, Kempný, Mikliš, Mozík – Chlapík, Sobotka, Forman – D. Vitouch, Horák, P. Kousal – Konečný, Lajunen, Sihvonen – Buchtele, O. Najman, Hauser. Trenér: Pavel Gross