Začátek zápasu se ale vůbec nevyvíjel podle jejich představ. Běžela totiž devátá minuta a po gólech litoměřických Sihvonena s Krutilem svítilo na ukazateli skóre 0:2. V tu dobu se fanoušci smiřovali s tím, že to zase nevyjde, ale slávisté se dokázali fantasticky zvednout.

Havrda rychle snížil na rozdíl jediného gólu, v patnácté minutě srovnal Kulda a hned o dalších pár desítek vteřin později dokonal obrat střelou od modré čáry obránce Holý.

27. kolo Chance ligy: Slavia - Litoměřice.
Slavia udolala silné Litoměřice. Výpadek nás ale mohl stát zápas, říká Holý

Zlepšená hra domácího týmu pokračovala i po přestávce, na 4:2 upravoval Křepelka. Zdálo se, že červenobílí dokráčí k vítězství, ale hosté dokázali zápas zdramatizovat. Deset minut před koncem snížil Černohorský.

Slávisté mohli zápas definitivně zlomit v závěrečných minutách, kdy hráli dvojnásobnou přesilovku. Tu nevyužili, ale nakonec jim to vadit nemuselo, jelikož výhru už dokázali uhájit.

Slavia na domácím ledě podlehla Třebíči 1:5.
Podívejte se: Opět prohra. Slávisté v Edenu podlehli Třebíči

"Padly laciné branky a tým byl dole. Kredit hráčům, že jsme se zvedli a vyhráli jsme třetinu 3:2. Ve druhé třetině jsme rychle otáčeli hru a měli jsme daleko více šancí. Odskočili jsme o dva góly. Ve třetí třetině na konci se tým bál dohrát zápas, je to v této situaci strašně těžké. Ještě to umocnil gól na 4:3, který jsme dostali. Pak to tam bylo čtyřikrát až pětkrát v brankovišti a dneska, díky štěstí, jsme to uhráli a máme tři body. Čeho si vážím, je, že se tým za stavu 0:2 nepoložil a dokázal zápas obrátit. Nevím, jestli se mu to v této sezoně ještě někdy povedlo. Musíme si z toho vzít sebevědomí," těšilo kouče Slavie Aleše Tottera.

Slavia - Litoměřice 4:3 (3:2, 1:0, 0:1)

Branky: 10. Havrda (Brož, Slavík), 15. Kulda (Klikorka), 17. Holý (Knotek, Průžek), 36. Křepelka (Žovinec) - 8. Sihvonen (Kokriakoski, Kroupa), 9. Krutil (Svoboda, Kordule), 51. Černohorský (Cikhart, Krupička). Rozhodčí: Valenta, Zavřel – Štofa, Teršíp. Vyloučení 6:3. Využití 1:0. Diváků: 843.

Slavia: Volevecký – Žovinec, Křepelka, Kremláček, Holý, Klikorka, Kajínek – Beran, Kulda, Guman – Všetečka, Knotek, Průžek – Havrda, Slavík, Brož – Strnad, Půček, Slavíček.

Litoměřice: Pařík – Krutil, Husák, Aubrecht, Kroupa, Černohorský, Jebavý, Tomek – Korkiakoski, Kuťák, Sihvonen – Kordule, Vitouch, Svoboda – Ton, Jícha, Plos – Cikhart, Krupička.

Slávisté ve 23. kole Chance ligy v Edenu porazili Prostějov 3:1. Mezi svými asistenty Pavlem Kolaříkem (vlevo) a Danielem Tvrzníkem stojí nový hlavní kouč Pražanů Aleš Totter.
Podívejte se: Totterova úspěšná premiéra. Slávisté doma porazili Prostějov