Po nedělní vysoké výhře 7:3 mohli sparťané rozhodnout v pondělí. Nestalo se. Pardubice se ve čtvrtém zápase vzepřely. V možném posledním zápase partie dokázaly včera Spartu porazit 5:2.

„Poprvé můžeme být spokojeni. Takhle se bojuje o zlato. Takhle by měl vypadat boj o titul,“ byl spokojen pardubický kouč Miloš Říha.

Pražané tak poprvé v letošním play off poznali, jaké to je prohrát před vlastním publikem. Přesto mohou zůstat v klidu. V sérii vedou 3:1 na zápasy. Další bitva nastane ve čtvrtek, v Pardubicích.

„To se stává, stalo se. Pojedeme do Pardubic vyhrát,“ zůstává v klidu sparťanský útočník Jan Hlaváč.

Základ úspěchu Východočechů přišel v první části. Nejdříve využitá přesilovka, poté zvýšení skóre ve vlastním oslabení – 2:0. „Ty góly padly po našich chybách. Je to finále. Jednou dáte sedm gólů, podruhé jich pět dostanete,“ nedělal si z porážky hlavu trenér Sparty František Výborný.

Ve druhé třetině domácí tlačili, ale dlouho marně bušili do brankáře Jána Lašáka. Ten včera podal nejlepší výkon za celé měření sil se sparťanskými útočníky. Sparta se ale přeci jen dočkala. Hlinka snížil. Ale uběhlo pár sekund a byl to opět třígólový rozdíl. „Pardubice neměly co ztratit. Hráli v klidu,“ řekl Jaroslav Hlinka.

Měl pravdu. V klidu hrající hosté svůj náskok navýšili i ve třetí části. Ve 46. minutě už skóre ukazovalo 5:1 pro hosty. Petr Ton sice snížil z trestného střílení, ale byl to poslední gólový zápis utkání. Nic nezměnila ani dvouminutová přesilovka Sparty pět na tři.

„Některé věci jsme dělali špatně, ale to už je za námi. Série ještě není u konce,“ věří střelec Pardubic Jan Čaloun. Vrchol domácí sezony tak stále nedošel svého konce.

Více v dnešním vydáníDeníku na straně29.