Do branky se postavila nová posila Dominik Pavlát, který přišel na střídavé starty z Plzně. Obránce David Štich z Českých Budějovic ještě nenastoupil.

Slávisté museli neustále dotahovat. Už od třetí minuty prohrávali po trefě Voženílka, ve druhé části třetiny pak srovnal Pšenička.

Domácí se snažili, byli aktivní a snaha se jim upřít nedala. Místo toho, aby sami vstřelili vedoucí gól, opět inkasovali, když se prosadili Urban. A znovu museli dotahovat.

Na začátku třetí části poslal Vrchlabí do dvoubrankového trháku Kynčl. Mohlo být i hůře. Střelu Matýse ale zastavilo břevno a trestné střílení Chalupy zlikvidoval Pavlát.

Hokejisté v červenobílých dresech se ještě pokusili s nepříznivým výsledkem něco udělat a Krejčí v 58. minutě při hře bez gólmana dokázal snížením na rozdíl jednoho gólu vykřesat jiskřičku naděje. Na víc už ale svěřenci trenéra Jiřího Vebera neměli čas.

close info Zdroj: HCS zoom_in Slavia - Vrchlabí 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)Branky: 13. Pšenička (Vlček), 58. Krejčí (Poletín, Machač) - 3. Voženílek (Chrtek, Heřman), 29. Urban (Matýs, Mrňa), 44. Kynčl (Urban). Rozhodčí: Bejček, Pilný – Maštalíř, Štofa. Vyloučení 5:4.Slavia: Pavlát – Krejčí, Veber, Barák, Mikuláš Hovorka, Duda, Havel, Němeček – Všetečka, Knotek, Michnáč – Poletín, Machač, Kružík – Vlček, Žejdl, Ondráček – Doležal, Pšenička, Šteiner.