„Hráli dobře do defenzivy a poslední dobou nám takoví soupeři doma dělají problémy. Musíme to trošku rozebrat a přijít na to, co udělat líp, abychom tyhle týmy poráželi," prohlásil Řepík.

Sparta šla do zápasu se sérii tří vítězství

„Třinec přijel hrát hokej a pak nám to tam naskákalo, že už to nemohli zastavit. Olomouc bránila, což jsme věděli dopředu, že to tak bude. Musíme proti takovým soupeřům být urputnější, tlačit to víc do brány, dávat to za ně. Ztráceli jsme strašně moc puků na modré čáře a oni to otáčeli, házeli za nás a s tím jsme měli problém," popsal Řepík změnu oproti minulému domácímu vystoupení.

Sparta šla do zápasu po úterní výhře v Hradci Králové (2:1) se sérii tří vítězství. Pokořila v ní všechny soky z čela tabulky včetně vedoucího Liberce. Na rozdíl od extrémně podařeného vystoupení s Třincem v pátek dostala lekci z efektivity od Hanáků.

Chyběl tlak do brány

„Oni tolik šancí neměli, a když už se tam dostali, skoro ze všeho dali góly. My jsme nějaké příležitosti měli, ale neproměnili je. Jejich gólman (Konrád) chytal dobře. Chyběl právě ten tlak do brány, aby neviděl, hodně střel chodilo ze strany a s tím si poradil," poznamenal Řepík, který si v utkání připsal gól a asistenci.

Olomouc se prosadila i ve vlastním oslabení

„Do ofenzivy se nám dařilo, ale zase jsme byli asi u dvou nebo tří inkasovaných gólů. Musíme v tom zabrat," konstatoval Řepík, nespokojený s výkonem vlastní formace po boku Petra Vrány a Jaroslava Hlinky.

Olomouc využila dvě ze tří přesilových her a navíc se prosadila i ve vlastním oslabení. „Nedá se nic dělat. Musíme to rozebrat a připravit se na Chomutov, což bude podobný hokej. Musíme ten zápas urvat," podotkl Řepík k poslednímu extraligovému duelu před reprezentační pauzou. Spartu pak ještě v úterý čeká v Göteborgu finále Ligy mistrů proti Frölundě.

Čtěte také: Ani si nepamatuju, kdy se mi tak zadařilo, řekl olomoucký Laš