Bez šesti olympioniků vyrazil holešovický celek hned v pondělí ráno na exotické soustředění. Hokejisty čeká pětidenní kondiční příprava na suchu. Po návratu do Prahy navážou dvoufázovými tréninky opět na ledě.

Splní soustředění svůj účel 

„Řada hráčů má větší či menší zdravotní problémy, takže každému přizpůsobíme trénink, aby vyhovoval jeho aktuálnímu stavu a fyzické připravenosti. I změna prostředí je v tomto případě důležitá. Věříme, že soustředění splní účel a hráčům pomůže před přípravou na klíčovou fázi sezony,“ prohlásil trenér Radim Rulík.

V olympijské pauze se sparťané představí také v přípravných střetnutích. Šestnáctého února vyzvou na domácím ledě Dynamo Moskva, o týden později zamíří do Norimberku. „Mezinárodní konfrontace nám určitě pomůže před posledními extraligovými zápasy,“ podotkl Rulík.

Dvě posily do defenzivy 

Spartu nečeká v závěrečných extraligových kolech nic lehkého. Ve všech čtyřech zbývajících utkáních se utká s přímými konkurenty v přetahované o play-off, z toho třikrát na domácím ledě. „Bude to boj až do konce. Snad pro nás budou domácí zápasy výhodou. O reprezentační pauze musíme co nejvíce zabrat a doufat, že se nám to na konci vyplatí,“ uvedl útočník Petr Vrána.

Pražané těsně před uzávěrkou přestupů ulovili dvě posily do defenzivy. Tomáš Voráček už do premiéry v dresu s velkým „S“ na hrudi nastoupil. Lotyšský bek Arturs Kulda se k týmu připojí právě až v olympijské přestávce.

Nejhorší ročník 

„Dokáže si v prostoru před brankou zjednat respekt, navíc je to hráč s bohatými zkušenostmi z mezinárodních soutěží i velkých turnajů,“ chválil zahraniční posilu sportovní manažer Michal Broš.

Sparťané prožívají nejhorší ročník za posledních sedm let. Naposledy se podobným způsobem trápili v sezoně 2010/11, kdy nakonec nepostoupili do play-off. Letos je sráží hlavně nevyváženost výkonů, celku zoufale chybí vítězná série. Maximem jsou tři vyhrané zápasy v řadě. Na přelomu února a března přijde očekávané rozuzlení. Play-out by bylo pro Spartu tragédií.