Sparťané už vítězství potřebovali. Základní část půjde za chvíli do závěrečné čtvrtiny a každý bod je najednou o něco cennější, než jak tomu bylo na začátku sezony. "Věděli jsme, že nikomu z nás se moc nedaří. Museli jsme makat pořádně až do konce. Zápas po karanténě byl strašně těžký. Proti Kladnu jsme se prosadili jen dvakrát, nevyužili jsme spoustu šancí. Takové porážky mrzí, o to víc jsem rád, že jsme zabrali a urvali cennou tříbodovou výhru," pokračoval Machovský.

Tentokrát Spartu netáhli zkušení ostřílení hráči, ale hlavně dravé mládí. Na vedoucí gól Litvínova odpověděl Němeček, po něm se prosadili Šmerha s Vitouchem. "Hráli skvěle, vzali zodpovědnost na sebe. Trenéři vědí, že se mladí hráči v našem týmu potřebují chytnout. Kluci jsou v tréninku velmi pracovití, góly si rozhodně zasloužili," chválil své parťáky.

Alexandr Salák už není sparťanem, na jeho žádost mu byla předčasně ukončena smlouva a Pražané hledají náhradu.
Salákova sparťanská anabáze končí. Nikdo není víc než klub, říká šéf

Po odchodu Saláka je Machovský jasnou jedničkou, ale jak zmínil sportovní ředitel Ton, brzy se dočká nového kolegy. Zřejmě zahraničního. "Teď mi trenéři dávají prostor na ledě, užívám si to. Na druhou stranu vím, že za chvíli někdo přijde. Neřeším, kdo to bude, jednání nijak neovlivním. Věřím, že mužstvo posílí kvalitní brankář a budeme ještě silnější," burcuje Machovský.

Ten si teď se svými spoluhráči také chvíli odpočine. Další extraligový zápas má Sparta na programu až v neděli, kdy jede do Olomouce, doma se opět představí příští týden v úterý proti Pardubicím.