Bez známky vzrušení se dostavili na letiště. Pomalu jako na výlet. Hokejisté Slavie odletěli v úterýv 15 hodin do Švédska, kde je čeká zápas Ligy mistrů s Linköpingem.

Nervozita?

Ne. Ta zůstala v útrobách letadlového zavazadlového prostoru. „Zápasy na videu jsme neviděli, ale Růža ano. (trenér Vladimír Růžička pozn. aut.). On nám pak ukázal, podle toho jsme i trénovali,“ řekl nejproduktivnější slávista Jaroslav Bednář.

Třetí díl nové evropské soutěže byl zkrátka ještě daleko. Přesto cíl byl jasný. „Chceme vyhrát, jsme dobře připravení,“ pronesl krátce po odbavení asistent Jiří Kalous.

Ten se stal terčem vtípků hráčů. Když se měl rozhovořit pro televizi, tak si musel dát druhý pokus. Michal Vondrka ho nenechal v klidu. A Kalous? Rozesmál se. K nim se přidal i brankář Adam Svoboda. Ten se zase pokoušel vytáhnout kabel z kamery. Nakonec odolal a šel se nechat fotit s dětmi slávistických fanoušků.

Do středu zájmu se dostal i mladík Roman Červenka. A také když si chystal odpovědi před objektivem kamery. „Toho si musím natočit na telefon,“ smál se obránce Petr Kadlec.

A zbytek týmu? Žádný spěch, vtípky. Kapitán Josef Beránek stihl zajít i do obchodu.

Po příletu do Linköpingu zavítalo celé mužstvo i s trenérem Vladimírem Růžičkou na hotel. Pryč od veřejnosti. Soustředění na zápas začalo.

Zůstane slávistům dobrá nálada i při středečním letu do Prahy? To nikdo neví, ale utkání můžete vidět na Čt4 sport od 19.30.