Jandač, Hořava, Prospal, Wallson, Varaďa. To jsou často diskutovaná jména v debatách hokejových fanoušků i odborníků o novém kouči pro nejslavnější český klub. 

Podle informací Deníku je ve hře už jen Václav Varaďa, který byl v minulých letech tuze úspěšný s Třincem, s nímž třikrát vyhrál mistrovský titul. 

Sparta v reprezentační přestávce pilně trénuje, nový kouč by ji měl s největší pravděpodobností převzít v pondělí. A hned ve středu ho bude čekat ostrá premiéra… v Třinci! 

Dominik Hašek během uvedení do Síně slávy v Torontu
Kvíz: Jak dobře znáte nejslavnějšího hokejového brankáře Dominika Haška?

Deník žádal Spartu o oficiální vyjádření, klub ale s novináři od pondělí, kdy Jaroslav Hlinka prohlásil, že nový trenér bude brzy jmenován, nekomunikuje.

„Vše nasvědčuje tomu, že koučem bude Varaďa. Už si staví trenérský tým, s vedením Sparty jedná o smlouvě," prozradil redaktorovi Deníku jeden z častých pozorovatelů sparťanských tréninků.

V pátek si dril Pražanů nenechal ujít ani Jiří Zelenka, který se Spartou dobyl trofej pro mistra ligy čtyřikrát, naposledy v sezoně 2006/2007. A to je také poslední ročník, v němž sparťané křepčili se šampaňským naposledy. 

Nyní je hrdý klub z Holešovic, který však své zápasy hraje v moderní O2 aréně, až na předposlední extraligové příčce…