Když běžela třináctá minuta zápasu a po trefách Buriana s Formanem vedli Prostějovští o dva góly,  nevypadalo to se slávistickou družinou nejlépe. Nikdo z přítomných fanoušků ale v té době ještě vůbec netušil, že ze strany hostů to je střelecky vše a brzy se rozjede velký slávistický obrat. Polák rychle snížil, v závěru druhé části srovnal Guman a na začátku té třetí poslal Pražany poprvé do vedení Kulda.

"To, co nás zdobilo od druhé třetiny, že jsme byli zodpovědní, nedělali jsme zbytečné fauly a rychle jsme posouvaly kotouče, nám v úvodním dějství chybělo. Nevím, zda to bylo ještě dohrání minulého zápasu se Znojmem, nebo jestli jsme nebyli připravení na start. Pomohl nám ale kontaktní gól na 1:2. Od druhé třetiny jsme hru zlepšili a vyrovnání nám dalo víru, že můžeme vyhrát. V posledním dějství jsme už přebrali otěže, uhráli jsme důležité puky, začali jsme vyhrávat souboje v důležitých zónách a byli jsme lepší. Jeden z rozhodujících momentů také byl, když jsme udělali chybu ve středním pásmu a soupeř šel sám na brankáře, Paavo Hölsä ale předvedl klíčový zákrok. Když z toho soupeř neskóroval, tak jsme na střídačce cítili, že ten zápas zvládneme," mínil trenér Slavie Aleš Totter.

Hosté se ale nechtěli vzdát, vrhli všechny síly do útoku a diváci sledovali parádní útočný hokej. Definitivní podobu výsledku pak dal v 59. minutě prudkou střelou Kremláček.

"Pro nás to je důležité vítězství. Vážím si toho, že jsme doma porazili první tři týmy tabulky. V Prostějově jsem navíc dva roky trénoval, takže vím, jakou má kvalitu. Otočit z 0:2 na 4:2 svědčí o tom, že máme charakter. A také, jak máme kvalitní a dobrý tým. Nic ale pořád nekončí. K záchraně nám stále chybí dva body, takže ještě není co oslavovat. Věřím, že se zase zkoncentrujeme a prodloužíme vítěznou vlnu a budeme pokračovat v dobrých výkonech," dodal Totter.

Slavia – Prostějov 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)

Branky: 14. Polák (Žovinec), 36. Guman (Hrdinka, Holý), 44. Kulda (Strnad, Všetečka), 59. Kremláček (Holý) – 9. Burian (Slanina, Pohl), 13. Forman (Jiránek, Doležal). Rozhodčí: Barek, Jaroš – Kotlík, Pěkný. Vyloučení 3:7 + Veselý (Prostějov) 10 a 20 minut. Bez využití. Diváků: 787.

Slavia: Hölsä – Žovinec, Klikorka, Hrdinka, Holý, Kajínek, Křepelka, Kremláček – Beran, Kulda, Guman – Průžek, Kucharčík, Brož – Všetečka, Slavík, Slavíček – Havrda, Polák, Strnad.

Další výsledky: Přerov – Sokolov 3:0, Vsetín – Frýdek-Místek 3:1, Litoměřice – Zlín 2:1, Poruba – Znojmo 4:1, Pardubice B – Jihlava 3:2.

close info Zdroj: hokej.cz zoom_in