Pražané byli v úvodu střelecky aktivnější, do první výraznější šance se ale v 5. minutě dostal domácí Melancon. Brankář Kovář byl připravený. Hosté odpověděli příležitostí Lajunena, skóre se ale poprvé měnilo v 8. minutě, kdy se se štěstím prosadil Liberec. Birnerova zblokovaná střela se odrazila od Bulíře za bezmocného Kováře.

Sparta poté nevyužila první přesilovou hru, v 13. minutě ale po samostatné akci vyrovnal Forman. Následně při Konečného vyloučení mohl vrátit Bílým Tygrům vedení Birner, podařilo se to ale až v 18. minutě Klímovi, jenž potrestal chybu v rozehrávce soupeře.

Na začátku druhé třetiny při Krejčíkově trestu ohrozili Kováře Birner a Rychlovský, ani jeden z nich ale třetí gól přidat nedokázal. Blízko vyrovnání byl poté Lajunen, trefil ale jen tyč. V polovině utkání dokázal obrat Rychlovský o puk na obranné modré čáře Chlapíka, Kovář ale samostatný nájezd nejlepšího extraligového střelce po základní části zlikvidoval.

Sparta dokázala domácí dostat pod velký tlak, dařilo se jí střídat do útočného pásma a nakonec se dočkala i vyrovnávací branky. Po přihrávce aktivně hrajícího Formana se prosadil Krejčík.

Liberec se ale i potřetí dostal do vedení, když po 52 sekundách třetí části úspěšně zakončil rychlý protiútok Zachar, jenž v druhé formaci nahradil potrestaného Flynna. Pražané ale odpověděli stejnou mincí a ve 44. minutě se po další Formanově přihrávce prosadil Mikliš.

V 50. minutě mohl skórovat sám Forman, Hrenák ale jeho střelu zlikvidoval. Sparta se ale přece jen do vedení dostala, když Vitouch obral o puk McCoshena a prostřelil slovenského brankáře. Domácí se poté museli tlačit do útoku, vyrovnat se jim ale nepodařilo. Naopak při power play inkasovali ještě jeden gól.

Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 3:5 (2:1, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 8. Bulíř (Birner, Hawryluk), 18. Kelly Klíma (Ivan), 41. Zachar (Rychlovský, A. Najman) - 13. Forman (Lajunen, Němeček), 34. Krejčík (Forman), 44. Mikliš (Forman, Lajunen), 52. D. Vitouch, 59. O. Najman (D. Vitouch, Chlapík). Rozhodčí: Květoň, Ondráček - Zíka, Ondráček. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 7346. Stav série: 0:3.

Liberec: Hrenák - Knot, McCoshen, Melancon, Ivan, Budík, Aubrecht, T. Galvas - Faško-Rudáš, Filippi, J. Vlach - Zachar, A. Najman, Rychlovský - Hawryluk, Bulíř, Birner - Kelly Klíma, Šír, Pérez. Trenér: Pešán.

Sparta: Jakub Kovář - Mozík, Kempný, Mikliš, Krejčík, Irving, Němeček, Beaudin - Chlapík, Horák, D. Vitouch - Řepík, O. Najman, P. Kousal - Forman, Lajunen, Buchtele - Harper, Konečný, Hrabík. Trenér: Gross.