"Byl jsem na začátku trochu nervózní, přeci jenom šlo o první zápas po dlouhé době. I proto jsem strašně rád, že to vyšlo," řekl Novotný novinářům po zápase.

Že bude chytat se od trenérů dozvěděl v neděli ráno. "Pro mě bylo dobře, že Boleslav hodně střílela, rychleji jsem se do toho dostal," uvedl Novotný k duelu, ve kterém si hned v první třetině připsal 21 zákroků.

Sparta tak má nyní hned tři brankáře, kteří budou bojovat o své nasazení. Před Novotným tým spoléhal na Tomáše Pöpperleho a Jana Lukáše. "Já to neřeším. Uvidíme, co na to trenéři. Já budu připravený a když bych dostal zase šanci, tak budu chtít odvést, co nejlepší výkon," podotkl Novotný.

Nepovedené angažmá

Jihlavský rodák byl ve většině předešlé sezony jedničkou Sparty, v létě se však rozhodl zkusit zahraniční angažmá a zamířil do Kontinentální ligy, kde se mu ale nedařilo. "Nechtěl bych se k tomu už nijak vracet. To angažmá bylo prostě nepovedené a já jsem to už uzavřel. Bylo to hodně těžké období i psychicky. Jsem rád, že už to mám za sebou," řekl.

V Rusku oficiálně skončil v prosinci a následně měsíc působil v prvoligových Benátkách nad Jizerou, které jsou farmou Liberce, ale spolupracují i se Spartou. "Samozřejmě mi to pomohlo, že jsem mohl zase chytat a musím poděkovat organizaci Liberce, že mi pomohla v tom restartu," uvedl Novotný, jenž se tento týden následně oficiálně vrátil do Sparty.

Čtěte také: Sparta vyhrála v Mladé Boleslavi, brankář Novotný má při premiéře nulu