Pamatujete si na křik fanoušků ohledně loga české reprezentace, který na dresech nosila od roku 2018 až do letoška? Český lev byl velmi podobný emblému švédské automobilky Scania, většina hokejového tábora s ním měla velký problém, návrat k státnímu znaku si přála i část samotných reprezentantů.

Scania tehdy brala celou záležitost s nadhledem, vedení Českého hokeje tiše děkovala za reklamu zadarmo. Volání po oblíbeném státním znaku na dresech repre vyslyšelo nové svazové vedení v čele s Aloisem Hadamczikem, přestože se diskutovaný lev začínal líbit čím dál víc.

Kudy do Síně slávy? 
Leží přímo v centru Prahy. Na obhlídku se vypravil Martin Lancaric, zakladetel facebookové skupiny Hokejový archiv. „Pokud vystoupíte na Můstku, půjdete ulicí Na Příkopě směr Náměstí Republiky. Poté druhou ulicí doprava (první je Panská) do Nekázanky. Ulici rozeznáte snadno podle mostíku mezi domy. Hned vpravo za ním je vchod."

Fotogalerie: Síň slávy v ulici Nekázanka

Znak nové Síně slávy, která nahradí předchozí, která byla v prostorách Galerie Harfa vedle O2 Arény, bude s největší pravděpodobností rovněž budit kontroverze. Jeho autoři se totiž téměř přesně trefili do loga tradičního zimního turnaje Spengler Cup, který se rok co rok hraje ve švýcarském Davosu. Deník svazové vedení kontaktoval s prosbou o vyjádření, zatím ale odpověď nedostal.

Jako první na promo nové Síně slávy s podiviným logem upozornila facebooková stránka Hokejový archiv.

Novou Síň slávy provází také několik skandálů. Týkají se konce staré Síně slávy, výběru nového místa a také financování chrámu českého hokeje.

Nový projekt má v plánu řadu charitativních projektů, například 20. května se v hotelu Four Seasons uskuteční mimořádný slavnostní večer. za účasti významných legend, výtěžek půjde na hráče, kteří si vinou komunistického režimu nemohli vydělat v zahraničí.

Síň slávy bude interaktivní, na své si tak přijdou i mladší ročníky, nejen pamětníci. Svaz plánuje i spuštění virtuální Síně slávy na webových stránkách.