„Byla to hodně krkolomná sezona a všichni věříme, že ta nová bude lepší,“ přeje si nový klubový boss Tichý. „Snažíme se zlepšovat také interpretaci toho, co děláme, směrem k veřejnosti, ať mají fanoušci větší přehled,“ dodává.

Jeho úkoly jsou jasné. Stabilizovat klub. „Navazujeme nové kontakty, sháníme partnery. Nejdůležitější pro mě bude navýšit rozpočet tak, abychom Slavii co nejdříve posunuli zpět do boje o nejvyšší příčky,“ přeje si Tichý.

Sázka na mládí i zkušenost

Slavia se rozhodla hodně pracovat s mladými hráči, ale důležité je se také opřít o zkušenosti. A vedle několika ostřílených hokejistů, kteří v Edenu působí již delší čas, se mohou spolehnout na dvě velezkušené posily z Kladna - obránce Petra Hořavu a útočníka Petra Vampolu.

„Tým jsme doplnili vhodně, ale to podstatné se ukáže až v mistrovské sezoně,“ ví Jiří Veber. „Šanci dostanou také hráči z juniorky. Záleží jen na nich, zda chytnou šanci za správný konec,“ dodává sportovní ředitel.

Slávistům se v přípravě výsledkově nedařilo, ale herně neselhali. „Rozhodli jsme se pro náročnější zápasový rytmus přípravy. Loni byly výsledky pozitivnější, ale letos jsme nepropadli. Musíme se naladit tak, aby se mužstvo naučilo být vítězné, to je náš prvořadý cíl,“ upozorňuje trenér Říha.

Jeho svěřenci odstartují novou sezonu ve středu, na domácím ledě přivítají Ústí nad Labem.