Na domácím ledě v Edenu sice začali proti Přerovu dobře, úvodní třetinu vyhráli Kubicovým gólem 1:0, ale pak si vzal hlavní slovo Kratochvíl z týmu hostů a jeho hattrick do sítě gólmana Polívky znamenal otočení na konečných 2:4.

"Po první třetině jsme nepochopitelně polevili a už se nedokázali dostat zpět do toho, co jsme předváděli na začátku zápasu," hledal příčiny prohry nejzkušenější obránce Slavie Jiří Drtina.

"Měli jsme volné kolo, takže to bylo trochu těžší. Soupeř působil rozehraněji a my jsme byli nervóznější, udělali jsme spoustu nepřesností. První třetina nebyla úplně špatná, ale pak, když jsme dostali dva rychlé góly na 1:2, tak jsme znervózněli. Druhá třetina byla z naší strany velice špatná. Na druhou stranu nástup v třetí třetině byl velice dobrý, ty čtyři minutky jsme měli více ze hry, ale bohužel jsme z první střely dostali gól a to nás trochu srazilo. Nemyslím si, že náš soupeř tolik přehrával, působil rozehraněji, ale vymlouvat se na to nemůžeme," zhodnotil svou premiéru na lavičce pražské Slavie trenér Miloš Říha.

Ten teď musí svůj tým připravit na středeční zápas na ledě Českých Budějovic. Ty v pondělí dostaly sedmibrankový nářez v Jihlavě.

"Pro Slavii to byl první mistrovský zápas. Věděli jsme, že měli výbornou přípravu, nicméně po vyrovnané první třetině, kdy jsme dostali jednu branku, jsme Slavii byli minimálně vyrovnaným soupeřem. I když jsme nevyužili přesilovou hru 5 na 3, tak jsme se z toho nepoložili a trpělivě jsme šli týmovým výkonem za výsledkem. Čekali jsme na chyby soupeře a ve třetí třetině jsme je potrestali. Celý tým zaslouží pochvalu, gólmanem počínaje. Pro diváky to nebyl nijak krásný hokej, ale důležité jsou body a jsme rádi, že si je ze Slavie vezeme domů," poznamenal Petr Dočkal z vítězného trenérského týmu.